Rôzne

Nemocnica prichádza s novinkou: Deň, aký ste v nej ešte zažiť nikdy nemohli

Nemocnica oznámila chystanú novinku. Už onedlho v nej budú môcť ľudia zažiť naozaj zaujímavý deň. Tu sú podrobnosti...

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica prichádza s novinkou: Deň, aký ste v nej ešte zažiť nikdy nemohli
Zdroj: TASR

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, sa v týchto dňoch intenzívne pripravuje na svoj prvý, širokej verejnosti určený Deň otvorených dverí. Čo všetko sa bude dať vidieť a skúsiť?

8 stanovíšť

Ten sa uskutoční 22.septembra od 11.30 hod v priestoroch novozrekonštru­ovaného pavilónu E. Toto podujatie, ktoré sa bude konať priamo v areáli nemocnice bude určené pre študentov z okolitých stredných škôl a širokú verejnosť.

Čítajte tiež: Lekár, ktorého v Spišskej pozná nejedná mamička: Vyspovedali sme gynekológa Vladimíra Osifa

Na Deň otvorených dverí 2016 môžu prísť podľa slov kompetentných aj tí, ktorí ešte nemuseli navštíviť priestory nemocnice. Pre návštevníkov bude pripravených 8 stanovíšť zameraných na rôzne oblasti medicíny. Záujemcovia si budú môcť dať bezplatne zmerať krvný tlak, hladinu cukru v krvi, vypočítať BMI index, ale aj dať si vyšetriť funkciu svojich pľúc – spirometriu.

Prehliadka oddelení nemocnice

Ďalej si budú môcť prezrieť ukážky poskytovania prvej pomoci, ktoré si následne aj vyskúšajú, rovnako si budú môcť vyskúšať aj hygienické umývanie rúk pod UV lampou. K dispozícii bude aj poradňa pre pigmentové znamienka a pre fajčiarov bude k dispozícii stanovište, na ktorom si môžu dať odmerať hladinu CO v dychu.

Čítajte tiež: Hodnotenie pôrodníc mamičkami? Tieto v Košickom kraji zaradili do TOP 3

„Našim cieľom je poskytnúť verejnosti možnosť oboznámiť sa s prostredím, kde sa poskytuje zdravotná starostlivosť, prebudiť záujem hlavne mladých ľudí o zdravý spôsob života a záujem o svoj zdravotný stav. Kto by mal záujem o prehliadku oddelení nemocnice, môže tak urobiť v sprievode vedúcich sestier oddelení,“ uviedol konateľ nemocnice Miroslav Kraus.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM