JAB Rôzne

Niektorí sa našli, iní to naopak vzdali: Ako to vyzerá so svadbami a rozvodmi v Spišskej?

Na deň, keď si poviete svoje veľké áno, sa len tak nezabúda. Tento rok prežili svoj deň D v Spišskej Novej Vsi viaceré zamilované páry. Našli sa však aj takí, pre ktorých rok 2014 znamenal koniec ich spoločného života. Ako sme na tom v našom meste v porovnaní s minulým rokom?

Ilustračný obrázok k článku Niektorí sa našli, iní to naopak vzdali: Ako to vyzerá so svadbami a rozvodmi v Spišskej?
Zdroj: TASR

V roku 2013 uzavrelo manželstvo v v matričnom obvode Spišská Nová Ves presne 237 párov a rozviedlo sa 73 manželstiev, čo je 30,8 % z počtu uzavretých manželstiev. Tento rok bolo sobášov o čosi viac. Prstienky si vymenilo 299 párov a rozviedlo sa 84 manželstiev (28% z počtu uzavretých manželstiev). Čo znamená, že tento rok prial viac zamilovaným.

V roku 2014 sa síce rozviedlo viac manželstiev, ako v tom predošlom, ale výrazne stúpol aj počet sobášov – čo v percentách znamená, že sme na tom, čo sa týka rozvodovosti, o viac ako dve percentá lepšie než vlani. Aj pomer cirkevných a civilných sobášov sa pomaly vyrovnáva. Ako nás informoval matrikár Pavol Biroš z uzatvorených 299 sobášov bolo 170 cirkevných a 129 civilných.

Do matričného obvodu Spišská Nová Ves patria aj obce (Danišovce, Harichovce, Hnilčík, Hnilec, Iliašovce, Lieskovany, Mlynky, Smižany, Spišské Tomášovce a Teplička).

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM