Rôzne

Nové kamery v Spišskej Novej Vsi? Vieme, na ktorých sídliskách sú v pláne

Na bezpečnosť a poriadok v Spišskej Novej Vsi dohliadajú aj kamery. V pláne je aj inštalácia nových. Pribudnúť by mali na troch sídliskách.

Ilustračný obrázok k článku Nové kamery v Spišskej Novej Vsi? Vieme, na ktorých sídliskách sú v pláne
Zdroj: TASR

Kamerový systém mesta Spišská Nová Ves spravuje Mestská polícia. Na sídlisku Západ však existujúce kamery nefungujú a nové ešte tiež nepribudli. Na ostatnom mestskom zastupiteľstve predniesol túto tému poslanec Adnan Akram (Spoločný klub), ktorý je zároveň predsedom mestského výboru sídliska Západ.

„Pred niekoľkými dňami bolo na sídlisku Západ poškodených niekoľko automobilov a občania sa pýtajú, prečo nefunguje kamerový systém. Čítajú správy, že mesto rozširuje kamerový systém a sú frustrovaní, prečo na sídlisku Západ nie sú kamery. Viem, aké boli a sú problémy so sieťou a viem, že je reálny zámer to postupne dať dokopy, ale ja by som to urgoval a urýchlil, pretože verím, že kamerový systém môže fungovať nielen ako spôsob odhalenia rôznych priestupkov, ale môže pôsobiť aj ako účinná prevencia," povedal Akram.

Tento spiškonovoveský poslanec zároveň dodal, že na zasadnutí mestského výboru vytypovali miesta, kde by chceli bezpečnostné kamery. „Chcel by som aspoň odhad, kedy to bude realitou,“ uviedol na mestskom zastupiteľstve.

Vzhľadom na krátkosť času a ďalšie povinnosti vedenia mesta po zastupiteľstve, rozhodol primátor Ján Volný, že odpoveď dostane poslanec v písomnej forme. Zaujímalo nás teda, kedy sa sídlisko Západ dočká nového kamerového systému. O odpoveď sme požiadali náčelníka Mestskej polície v Spišskej Novej Vsi Michala Komaru.

„V súčasnom období je inštalovaných 26 kamier na 16 miestach, hlavne v centrálnej mestskej zóne. V priebehu roka sa predpokladá, že budú kamery inštalované aj na sídliskách Západ a Mier či Tarča. Inštalácia siete a kamier by sa mohla zrealizovať v druhom štvrťroku,“ povedal pre spravodajský portál Spišská 24 náčelník mestskej polície.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM