Správy

Nový cyklochodník za milión: Spojí TIETO obce Slovenského raja

V Slovenskom raji sa začalo s výstavbou nového cyklistického chodníka. Práce by mali trvať pol roka.

Ilustračný obrázok k článku Nový cyklochodník za milión: Spojí TIETO obce Slovenského raja
Zdroj: Mesto Hlohovec

Približne 6,1 kilometra dlhý cyklistický chodník pribudne v Slovenskom raji. Spojí obce Hrabušice, Letanovce, Spišské Tomášovce a Smižany. V sobotu tam poklepali základný kameň. Ako uviedla starostka obce Hrabušice Jana Skokanová, práce by mali trvať pol roka.

Projekt je financovaný z dvoch zdrojov. Jedna časť je z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) a druhá časť z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR. Dnes boli víťaznej firme Eurovia SK odovzdané zmluvy a po ich prekontrolovaní začne realizovať vyhratú zákazku,“ povedala Skokanová.

Zvýši sa bezpečie

Nový cyklistický chodník bude podľa jej slov prínosom pre región. "Trasa ide cez obce Hrabušice – Letanovce – Spišské Tomášovce a Smižany, čím sa odbúra počet cyklistov na cestách tretej triedy Košického samosprávneho kraja. Trasa bola prístupná i doteraz, len to bolo cez pole, po prašnej ceste a dala sa využívať iba počas teplých dní,“ doplnila starostka s tým, že cyklisti si budú môcť užívať pohľad nielen na Tatry, ale i samotný Slovenský raj, ktorého cyklotrasa je súčasťou.

Miliónová stavba

Ako priblížila Skokanová, celkové náklady na výstavbu predstavujú približne milión eur. „Bolo to obstarané ako líniová stavba, avšak s účasťou všetkých obcí. Každá z nich sa podieľa na projekte piatimi percentami,“ dodala Skokanová.

Foto: Ilustračné

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM