Kultúra

Obľúbená novoveská kapela má novinku: Pieseň, ktorá vám navodí vianočnú atmosféru

Kapela Smola a Hrušky má na svete ďalšiu novinku. Tentokrát ide o vianočnú pesničku, ktorá vám navodí atmosféru blížiacich sa najkrajších sviatkov roka.

Ilustračný obrázok k článku Obľúbená novoveská kapela má novinku: Pieseň, ktorá vám navodí vianočnú atmosféru
Zdroj: Smola a Hrušky

Spišskonovoveská kapela Smola a Hrušky sa celoročne venuje oslavám svojho 20. výročia a má za sebou jeden z najúspešnejších rokov svojho pôsobenia na hudobnej scéne. Legendy zo Spiša tento rok vydali už siedmy album pod názvom Čiernobiely a na jar absolvovali trojmesačné klubové turné, na ktorom odohrali 22 koncertov.

Novinka od známej skupiny zo Spišskej: Vypočujte si krásny vianočný song
1
Galéria

Nový singel

Na záver osláv výročia pripravila kapela pre svojich fanúšikov vianočný darček v podobe nového singlu s názvom – Na Vianoce patríme k sebe. Skladba je podľa slov skupiny úprimnou výpoveďou a ide naozaj o vyjadrenie pocitov jej členov. Tí si po 20 rokoch pôsobenia v hudobnom kolotoči uvedomujú, že napriek všetkému, to najdôležitejšie je mať niekoho blízkeho a milovaného.

Na klipe kapela spolupracovala s kameramanom a filmárom Dušanom Krajčovičom, ktorý má za sebou množstvo kvalitných klipových spoluprác so známymi interpretmi. Natáčalo sa v reštaurácii v Spišskej Novej Vsi. V skladbe dala kapela priestor aj mladým talentom a skvelým vokalistkám z dievčenského speváckeho zboru Free Harmony z Popradu. V klipe sa objavujú aj unikátne zábery z našich hôr, ktoré sa nakrúcali v Tatrách.

Dokonalé vystihnutie

„Väčšina fanúšikov by asi od nás očakávala, recesistickú skladbu plnú sarkazmu, irónie nad konzumným spôsobom života, kritiku reťazcov a obchodných centier, ktoré už majú Vianoce v auguste, ale naša skupina robí veľa aktivít a tvorby v prvom rade po svojom a slobodne, tak je dosť možné, že výsledok asi väčšinu ľudí zaskočí a myslím si, že v dobrom,“ povedal frontman kapely Spoko Kramár s tým, že pri písaní skladby si zaspomínal na pocity z detstva a porovnával ich s tými aktuálnymi.

„Vianoce mám spojené s rodinou a s tým, ako sme sa vždy všetci stretli. Názov a refrén skladby to vystihujú dokonale. Pre mňa je toto symbol Vianoc v mojom najhlbšom vnútri bez akejkoľvek irónie i keď pripúšťam, že každý si skladbu môže vysvetliť po svojom. Okrem toho som za posledné roky spozoroval fenomén, že ak za celý rok nestretnem nikoho z rodiny, priateľov a známych, ktorí žijú mimo naše rodné mesto či za hranicami republiky, tak v čase Vianoc a Silvestra sú všetci doma a cítime, že patríme k sebe a že sme ako jedna veľká rodina,“ opísal svoje pocity.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM