JAB Kultúra

Október už klope na dvere: TOP 10 podujatí v Spišskej, na ktoré sa môžete tešiť

Október sa už blíži a počas tohto mesiaca bude v Spišskej možné zažiť nemálo podujatí. Vybrali sme 10 tých najlákavejších z nich. Značte si už teraz do svojich kalendárov.

Ilustračný obrázok k článku Október už klope na dvere: TOP 10 podujatí v Spišskej, na ktoré sa môžete tešiť
Zdroj: Dnes24.sk

Viva il Canto

4. a 5. októbra 2019, Koncertná sála Reduty

Hneď na začiatku mesiaca je pripravený 4. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky speváckych zborov. V koncertnej sále Reduty sa predstaví 8 dospelých neprofesionálnych speváckych zborov a vokálne zoskupenia zo Slovenska. Jednotlivé vystúpenia bude hodnotiť 5-členná odborná porota, následne súčasťou bude hodnotiaci seminár za účasti vedúcich a dirigentov zborov. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien sa uskutoční 5. októbra 2019 o 19:00 hod. v Koncertnej sále Reduty v Spišskej Novej Vsi.

Medzinárodný hudobný festival

6. októbra 2019 o 18:00, Koncertná sieň Reduty

Koncertná sieň Reduty sa zaplní aj v prvú októbrovú nedeľu. Chystá sa tam totižt XXIV. Medzinárodný hudobný festival – Musica Nobilis. Predstaví sa Jana Boušková (harfa) a Tomáš Jánošík ( flauta).

Boj

9. októbra 2019 o 19:00, štúdio Spišského divadlo

Spišské divadlo uvedie v októbri ďalšiu premiéru, tentokrát v štúdiu SD. Napínavú drámu o tom, že aj v navonok harmonických rodinách sa často ukrýva ťaživé tajomstvo, ktoré občas nevyjde najavo si budete môcť pozrieť v druhú októbrovú stredu.

Portrét v prirodzenom svetle

11. októbra 2019 od 15:30 Spišské osvetové stredisko

Spišské osvetové stredisko pripravuje fotografický workshop s lektorom Radimom Kopcom. Podujatie začne v priestoroch Spišského osvetové strediska, pričom pokračovať bude v uliciach mesta Spišská Nová Ves. Účastníci by sa mali naučiť ako zakomponovať model do exteriéru nie len s ohľadom na svetlo, ale i na prostredie, tak aby vznikla čo najlepšia fotografia. Prihlásení budú mať k dispozícii modela a modelku.

Baroková hudba zo Spiša

15. októbra 2019 o 18:00, Kostol Nepoškvrneného Počatia Panny Márie – malý kostol

Milovníci barokovej hudby si prídu na svoje v októbri. Účinkujú: Le nuove musiche a Czech ensemble baroque

Eniesa

17. októbra 2019 o 19:00, Čajovňa Alchýmka

Eniesa alebo San je slovenská speváčka, hudobníčka a autorka. Na pódiu ju väčšinou uvidíte spievať s gitarou, ale niekedy aj so santurom, alebo inými nástrojmi, ktorými občas doprevádza iných muzikantov a umelcov. Okrem vlastných skladieb vytvára aj hudbu pre divadelné, tanečné a multižánrové predstavenia, tiež hudbu do filmov. Vypočuť si ju budete môcť aj v Spišskej Novej Vsi v čajovni Alchýmka.

Divadelný Spiš

od 22. októbra 2019 o 19:00, Spišské divadlo

Spišské divadlo pripravilo XI. ročník festivalu komorných inscenácií – Divadelný Spiš. Tešiť sa môžete na rôzne divadelné hry a žánre v podaní divadiel z Martina, Košíc, Trnavy, Zvolena, Prešova či iných.

Spišská burza starožitností a kuriozít

26. októbra 2019 od 8:00, staré trhovisko

V predposlednú októbrovú sobotu sa zmení staré trhovisko v Spišskej Novej Vsi na niekoľko hodín na miesto spomienok. Bude sa tam konať totiž pravidelná burza starožitností, ale nájdete tam aj zberateľské predmety a predmety minulých čias.

Farby tanca

26. októbra 2019 o 15:30, Dom kultúry Mier

Na 11. ročníku obľúbenej tanečnej šou Farby tanca si na svoje prídu všetci fanúšikovia tanca a krásy v pohybe. Uvidíte tanečný program v podaní tanečnej skupiny Isabelle z Trenčína a tanečnej skupiny Afra (komerčne známej pod názvom Shaden Profi) zo Spišskej Novej Vsi. Hosťami podujatia budú tanečná skupina Alimah z Popradu, skupina historického šermu Jago zo Spišskej Novej Vsi a ešte jeden špeciálny hosť.

Anna Matzová & Ateliér Matz a spol.

30. októbra 2019 o 16:00, Múzeum Spiša

Vernisáž výstavy, ktorá predstaví pôsobenie slávneho ateliéru a jeho históriu v našom regióne prostredníctvom pripomenutia a dokumentácie významnej osobnosti, ženy podnikateľky zo začiatku 20. storočia je pripravená v predposledný októbrový deň.

Viete, že cestovatelia zo Spiša prešli 40 krajín Európy za 15 mesiacov? Kliknite na galériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Dvaja mladí Spišiaci a ich veľká cesta: Zavítali počas nej do desiatok krajín
16
Galéria
Zdroj: fuzo.ceky

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM