Rôzne

Opäť sa ozve Perinbaba: Vodiči aj ostatní, na toto sa v okrese Spišská pripravte!

Varovanie pre okres Spišská Nová Ves! Meteorológovia majú pre nás dôležité informácie, pri ktorých by svoju pozornosť mali zbystriť aj motoristi...

Ilustračný obrázok k článku Opäť sa ozve Perinbaba: Vodiči aj ostatní, na toto sa v okrese Spišská pripravte!
Zdroj: TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre náš okres výstrahu prvého stupňa a to pred snehovými jazykmi a závejmi. Tá platí od 17.3. 21:00 až do 18.3. 21:00 hod.

„V okrese Spišská Nová Ves sa miestami očakáva tvorba snehových jazykov alebo aj závejov. Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ upozorňujú meteorológovia.

Doplnili, že výskyt snehových jazykov a závejov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

To ale nie je všetko. Pre náš okres je totiž tiež vydaná i výstraha prvého stupňa pred vetrom, ktorá platí od 17.3. 17:00 až do 18.3. 12:00 hod. Podľa SHMÚ sa v okrese Spišská Nová Ves očakáva ojedinele výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 m/s (65 km/h). Táto rýchlosť podľa slov odborníkov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity

Zároveň pre náš okres platí aj ďalšia výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách. Tá platí od 17.3.17:00 do 18.3. 12:00 hod.

„V okrese Spišská Nová Ves sa na hrebeňoch hôr očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 – 37 m/s (110 – 135 km/h). Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo," uvádzajú meteorológovia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM