Radka Deckerová Rôzne

Opatrenia polície cez Dušičky: Hliadky budú pri križovatkách aj cintorínoch

Vzhľadom na zvýšený pohyb vozidiel, cyklistov, aj chodcov polícia prijíma opatrenia na zníženie nehodovosti a úmrtnosti na cestách.

Ilustračný obrázok k článku Opatrenia polície cez Dušičky: Hliadky budú pri križovatkách aj cintorínoch
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Vo vzťahu k nemotorovým účastníkom cestnej premávky je dôležité, aby vodiči rešpektovali práva chodcov a cyklistov, najmä na priechode pre chodcov.

Starší ľudia a deti sú rizikové skupiny a často sa správajú nepredvídateľne, preto je na mieste zvýšená opatrnosť najmä v okolí škôl, obchodných centier, kostolov ale aj kultúrnych a reštauračných zariadení.

Polícia bude vykonávať zvýšený dohľad nad cestnou premávkou v dňoch 31. októbra až 4. novembra tohto roka počas Sviatku všetkých svätých. „Polícia žiada všetkých vodičov ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky, v súvislosti so zvýšenou intenzitou cestnej premávky ako aj zvýšeným pohybom osôb v okolí cintorínov, aby sa správali ohľaduplne a disciplinovane, aby nenechávali osobné veci a kabelky voľne položené na sedadlách v osobných motorových vozidlách alebo na hroboch bez dozoru“ informuje Alexander Szabó hovorca KPZ.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM