JAB Kultúra

Pesnička pre deti so zaujímavým obsadením: V klipe novoveská tanečná skupina aj škôlkari

Rozprávková postava Edo Drewo prináša novú pieseň pre všetky deti. Vo videoklipe si zahrali aj deti z materskej školy či známa tanečná skupina Denzz Industry.

Zdroj: YouTube.com

Mnohým malým, ale aj väčším je už iste známa postava Eda Drewa, (živý strom), ktorý okrem toho, že učí deti láske k prírode, spieva i vlastné pesničky a dokonca v rámci možností aj tancuje. Nedávno ste ho mohli na na našom portáli vidieť dokonca aj ako darcu krvi.

V poradí štvrtou pesničkou za necelý rok účinkovania je detský song Som sám. Ako povedal pre Spišskú 24 autor Eda Drewa, Peter Olejár, inšpirovali sa tureckou riekankou Ramzamzam. Predchádzajúce pesničky boli podľa jeho slov s príbehom, posolstvom či zložitejším hudobným motívom.

„Teraz sme vsadili hlavne na zapamätateľnosť, energiu, šťastie, zábavu a tanec. A práve preto sme si nie prvýkrát do spolupráce prizvali našich kamarátov – tanečnú skupinu Denzz Industry. Máme ich radi, pretože to nie je len výborná tanečná skupina, ale výborná komunita mladých, talentovaných ľudí, ktorí už v tak mladom veku venujú dennodenne svoj voľný čas umeniu,“ priblížil.

Ako prezradil, vo videoklipe vystupuje 47 účinkujúcich. Okrem tanečnej skupiny Denzz Industry Junior, aj deti z Materskej školy na Slovenskej ulici v Spišskej, známy spišskonovoveský bubeník Gregor Macejko, či nemenej známy herec Albín Medúz. „V klipe máme aj raritu a to v podobe čoraz známejšieho futbalového útočníka z FK Poprad, Španiela Enza Arevala Acostu. V klipe účinkujú aj traja detskí herci zo ZUŠ v Spišskom Podhradí,“ doplnil s tým, že natáčanie trvalo tri dni a okrem Spišskej sa natáčalo aj v Spišskej Kapitule.

Podľa jeho slov sa o kameru a strih videoklipu postaral mladý talentovaný filmár Robin Polák z Levoče. Choreografie a vedenie Denzz Industry mala pod palcom ich vedúca Katarína Halasová. Pesničku naspieval slovenský hudobník žijúci v Prahe Juraj Viktoríni a hudobný aranžmán vytvoril všestranný DJ WALLKY z Levoče. Eda Drewa stvárňuje interný herec Erik Pankuch.

„Pre všetkých to bola výborná skúsenosť s kamerou. Aj keď natáčanie bolo miestami náročné a nevyspytateľné, keďže nás dvakrát zastavil dážď, všetci to brali s láskou a ako výborne strávený čas v kruhu veselých a umelecky založených ľudí. V tejto spolupráci plánujeme pokračovať aj naďalej. Ešte pred letom vydáme von ďalšiu pesničku Eda Drewa, rovnako chytľavú, tanečnú, no opäť sa vrátime k príbehovému textu,“ uzavrel autor živého stromu.

Samotnú pesničku aj fotky z natáčania videoklipu nájdete v našich galériách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Fotky z nakrúcania videoklipu Eda Drewa k novej pesničke
6
Galéria
Zdroj: Divadelný svet
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM