Krimi

Po požiari v Spišských Tomášovciach vznikla obrovská škoda: Čo hovoria vyšetrovatelia?

Škoda v státisícoch eur! Sobotňajší požiar v Spišských Tomášovciach už vyšetrujú.

Ilustračný obrázok k článku Po požiari v Spišských Tomášovciach vznikla obrovská škoda: Čo hovoria vyšetrovatelia?
5
Galéria
Zdroj: Hasičský záchranný zbor

Škodu viac ako pol milióna eur spôsobil víkendový požiar v areáli Poľnohospodárskeho družstva v Spišských Tomášovciach v okrese Spišská Nová Ves. informovala o tomm hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová s tým, že polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

Doposiaľ z nezistených príčin došlo k požiaru v sobotu (24. 4.) krátko pred 16.30 h, oheň pohltil halu na výrobu peletiek. „Požiar sa rýchlo rozšíril, čím došlo k zhoreniu a poškodeniu značnej časti budov a zariadenia nachádzajúceho sa vo vnútri. Na jednej z budov došlo aj k zrúteniu strechy. Rozsiahlym požiarom bolo spôsobené všeobecné nebezpečenstvo, zvýšené riziko požiaru na priľahlých objektoch a škoda, ktorá bola predbežne vyčíslená na viac ako 500.000 eur,“ spresnila s tým, že príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) zasahovali na mieste niekoľko hodín a policajti regulovali dopravu v blízkosti horiaceho objektu.

Podľa jej slov na mieste vykonali rozsiahlu niekoľkodňovú obhliadku miesta činu za účasti expertov z Kriminalisticko-expertízneho ústavu PZ Košice i psovoda so služobným psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie akcelerátorov horenia a zisťovateľa príčin vzniku požiarov HaZZ. „Čo bolo dôvodom vzniku požiaru, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala Ivanová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

V OBRAZOCH: Ničivý požiar Spišských Tomášovciach
5
Galéria
Zdroj: Hasičský záchranný zbor

Aktuálne zo Slovenska:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM