Rôzne

Pozor na búrky v Spišskonoveskom okrese: S takýmto varovaním prišli meteorológovia!

Varovanie pre okres Spišská, ktoré si je rozhodne dobré preštudovať. Presne s takým prišiel Slovenský hydrometeorologický ústav. Veď čítajte podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Pozor na búrky v Spišskonoveskom okrese: S takýmto varovaním prišli meteorológovia!
Zdroj: TASR

Varovanie, o ktorom je dobré vedieť! Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre náš okres výstrahu prvého stupňa pred búrkami, ktorá platí až do 18:00 hod. dnešného dňa.

V okrese Spišská Nová Ves sa podľa meteorológov ojedinele očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. „S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 30 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 21 m/s (65 – 75 km/h),“ uviedli ďalej odborníci.

Intenzita sprievodných javov je podľa ich slov v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. „Pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ doplnil SHMÚ.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM