JAB Kultúra

PREHĽAD: Tieto podujatia odporúčame počas víkendu zažiť v Spišskej Novej Vsi a okolí

Aké podujatia navštíviť počas tohto víkendu v Spišskej Novej Vsi a okolí ? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi...

Ilustračný obrázok k článku PREHĽAD: Tieto podujatia odporúčame počas víkendu zažiť v Spišskej Novej Vsi a okolí
Zdroj: Dnes24.sk

Koniec leta u Máriássyovcov

7. septembra 2019 od 10:00, Kaštieľ a letohrádok Dardanely, Markušovce 

V prvú septembrovú sobotu sa bude konať atraktívne podujatie aj v neďalekých Markušovciach. Počas dňa bude pripravená tématická prehliadka kaštieľa, koncerty troch hudobných interpretov či divadlo pre deti. Súčasťou programu bude aj predstavenie štvornohých pomocníkov poľovníka. Na svoje si prídu aj tí najmenší, na ktorých čakajú mnohé sprievodné podujatia ako maľovanie na tvár, skákacia atrakcia či tvorivé dielne.

Labková patrola

7.septembra 2019 o 17:00, kino Mier

Chlapec Ryder a jeho psí záchranársky tím predstavia výnimočné dlhé epizódy, v ktorých bude mať svoje miesto a dôležitú úlohu každý z členov skupiny a jeho zvláštne schopnosti. Teda požiarnik Marshall, technik Rubble, policajt Chase, mechanik Rocky, vodný záchranár Zuma i letecká záchranárka Skye.

Fly me to the moon

7. septembra 2019 o 19:00, Divadlo Kontra

Čierna komédia o dvoch opatrovateľkách, ktoré vedia odolať všetkému, okrem pokušeniu a malých rozhodnutiach, ktoré majú veľké následky.Prvé uvedenie na Slovensku od autorky mega úspešného titulu „Kamene vo vreckách“, ktorý sa hral v Kontre viac ako 10 rokov. 

Dni cyklistiky na Spiši

7. a 8. septembra 2019

V našom meste a jeho okolí sa budú konať cez víkend cyklistické preteky. Konať sa budú na dvoch úsekoch. V sobotu si cyklisti zmerajú sily na časovke na úseku štátnej cesty na trase Novoveská Huta – Grajnár – Hnilčík. Preteky odštartujú od 14:00 hod a budú sa konať počas bežnej premávky. V nedeľu sa cyklisti postavia na štart o 9:00 hod a čaká na nich časovka na mestskom okruhu, ktorá odštartuje pri Radnici.

Beh Novoveskou Hutou

8. septembra 2019 od 13:00, Novoveská Huta

V nedeľu si zmerajú sily aj bežci a to v Novoveskej Hute. Od 13:00 sú naplánované detské behy, po nich prídu na rad dorast aj dospelí. Všetci si môžu zabehnúť 5 kilometrov dlhý beh pre zdravie. Preteky spestrí vystúpenie detí zo ZUŠ v Spišskej Novej Vsi a country kapela 3násť ciest.

Loli paradička

8. septembra 2019 od 19:00, kino Mier

Romantická komédia o láske dvoch „nešťastníkov“ z východného Slovenska. Keď sa Milan, jarmočný predavač cukroviniek, dozvie, že Veronka mu ukradla dva turecké medy, pretože bola hladná, zľutuje sa nad ňou a kúpi jej obed. Veronka sa chce Milanovi odvďačiť a ponúkne sa mu za predavačku do stánku. Medzi oboma to zaiskrí a po búrlivej noci v lacnej ubytovni na okraji mesta sa do seba zaľúbia a začnú si plánovať spoločný život.

Videli ste? Milé privítanie zažili na začiatku školského roka deti a rodičia v MŠ S. Tomášika. Kliknite na fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Takéto milé privítanie zažili deti v Materskej škole S. Tomášika
12
Galéria
Zdroj: MŠ S. Tomášika

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM