Rôzne

Primátor Spišskej zachytený v akcii: Vyskúšal si parádnu novinku v Raji! FOTO

Primátor Spišskej Novej Vsi sa činil v lone krásnej prírody.Spolu so starostami si totiž na vlastnej koži vyskúšal tohtoročnú novinku v Slovenskom raji.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Spišskej zachytený v akcii: Vyskúšal si parádnu novinku v Raji! FOTO
Zdroj: Peter Olekšák

V Slovenskom raji si tento rok jeho návštevníci prišli na svoje. Správa Národného parku totižto otvorila pre turistov dve zaujímavé novinky. V máji sa potešili najmä vodáci. Po dlhých rokoch čakania si mohli tento rok opäť vychutnať splav Prielomu Hornádu.

V polovici augusta bola zase po 40 rokoch otvorená roklina Kyseľ, ktorú pred štyrmi desiatkami rokov zachvátil obrovský požiar a odvtedy bola pre verejnosť uzatvorená.

Zdroj: Peter Olekšák

Hoci sa momentálne do novootvorenej rokliny už nedostanete, pár dní pred jej uzatvorením si Ferratu, čiže železnú cestu v Kyseli, vyskúšal aj primátor mesta Spišská Nová Ves Ján Volný a spolu s ním aj starostovia okolitých obcí.

Ako informoval riaditeľ Správy Národného parku Slovenský raj Tomáš Dražil, prechod rokliny Kyseľ sa uskutočnil pre pozvaných zástupcov verejnej správy.

„Cieľom bolo oboznámiť primátorov a starostov, ktorí majú katastrálne územia v Slovenskom raji, s novootvoreným náučným chodníkom – Ferrata Horskej záchrannej služby Kyseľ. Starostovia z Hrabušíc, Letanoviec či Vernára ako aj primátor mesta Spišská Nová Ves tak mohli na vlastnej koži okúsiť jedinečnú atmosféru rokliny Kyseľ a zároveň otestovať svoju kondíciu,“ doplnil Dražil.

Prechod sa uskutočnil tri dni pre zimnou uzáverou rokliny. Ferrata Kyseľ bude opätovne otvorená 15.júna 2017.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Obrazom: Prechod roklinou Kyseľ si vyskúšala aj hlava nášho mesta
20
Galéria
Zdroj: Peter Olekšák
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM