Miroslav Pomajdík Správy

Škola zorganizovala astronomický deň: Žiaci pozorovali planéty Jupiter, či Saturn

Na ZŠ Ing. O. Kožucha si na svoje prišli žiaci, ale aj ich rodinní príslušníci. Škola zorganizovala zaujímavý astronomický deň, ktorý vyvrcholil spoločným pozorovaním hviezdnej oblohy z astronomických ďalekohľadov. Do školy zavítala aj vzácna návšteva, nie síce z kozmu, ale z najkrajšej planéty Zem.

Ilustračný obrázok k článku Škola zorganizovala astronomický deň: Žiaci pozorovali planéty Jupiter, či Saturn
Zdroj: Dnes24.sk

Túto podarenú akciu zorganizovali v rámci projektu „S ďalekohľadom na cestách". O odborný dohľad sa postaral Rudolf Gális z Katedry teoretickej fyziky a astrofyziky Prírodovedeckej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach a Peter Kaňuk z Centra voľného času Domino v Košiciach. Účasť bola vzhľadom na to, že už bolo dávno po vyučovaní, veľmi slušná. V škole sa zhromaždilo 35 astronomických nadšencov. Návštevníci si mohli pozrieť aj výstavu žiakov s astronomickou tématikou.

Spomínaní hostia sa ujali slova a predniesli množstvo zaujímavých astronomických faktov a tak sa prítomní žiaci dozvedeli nové poznatky o Slnečnej sústave a popri tom absolvovali imaginárny let sondy na planétu podobnú našej Zemi. „Vedomosti získané pri prezentácii využili vo vedomostnom teste. Najúspešnejší boli odmenení zaujímavými cenami,“ informoval nás zástupca riaditeľa na ZŠ Ing. O. Kožucha 11 v SNV Jozef Bakó.

Celá akcia bola zakončená pozorovaním hviezdnej oblohy pomocou astronomických ďalekohľadov priamo zo školského dvora. „Obloha bola jasná a tak bola možnosť vidieť planétu Jupiter so 4 najväčšími mesiacmi, planétu Saturn, hviezdy Veľkého voza, Polárku a mnohé ďalšie,“ dodal na záver Jozef Bakó

Astronomický deň na ZŠ O. Kožucha 11 v SNV
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM