Rôzne

Sladké kopčeky od výmyslu sveta: Aká zmrzlina sa dá ochutnať v centre Spišskej?

Medzi najobľúbenejšie letné pochúťky patri zmrzlina. Aké všakovaké príchute sa dajú nájsť na v centre Spišskej Novej Vsi, konkrétne na námestí?

Ilustračný obrázok k článku Sladké kopčeky od výmyslu sveta: Aká zmrzlina sa dá ochutnať v centre Spišskej?
Zdroj: Dnes24.sk

K letu neodmysliteľne patria festivaly, kúpaliská, pikniky no nie len tí najmladší si toto obdobie nevedia predstaviť bez sladkých kopčekov v kornútkoch. Zmrzlinárne v Spišskej sa počas teplých dní tešia veľkej popularite a je si aj z čoho vyberať.

Bohatý výber

Hoci za najväčšiu zmrzlinovú veľmoc na svete je považované Taliansko, ani v našom meste zmrzlinárne nezaspali dobu. Vo všetkých zmrzlinárňach, ktoré sme na námestí v Spišskej Novej Vsi navštívili, zaplatíte za jeden kopček sladkej pochúťky zhodne 50 centov. V ponuke nechýba klasika, ako je čokoládová, vanilková, punčová, či citrónová chladivá pochúťka, no výber je naozaj bohatý.

Prečítajte si: V Spišskej budeme mať novinku: V meste otvoria prvú celoročnú graffiti stenu

Ovocné zmrzliny patria medzi najobľúbenejšie. V chladiacich boxoch sa dajú nájsť najrôznejšie príchute, ako sú čučoriedková, jahodová, černicová i zelené jablko ale nájde sa aj exotika – ako napríklad príchuť mango či žltý melón.

Fantázii sa medze nekladú

Zmrzlinári prichádzajú so stále novými príchuťami chladenej dobroty a bokom k tomuto trendu nestoja ani tí v Spišskej. Pre tých, ktorí radi skúšajú nové chute sa zmrzlinárne vyzbrojili príchuťami ako Carapino, Cookies, Dolce Latte, Pistácia či Rum-Punč nájdete však aj napríklad zmrzlinu s príchuťou energetického nápoja.

Novoveskí zmrzlinári zaručene potešia aj milovníkov čokoládovej – okrem klasiky môžete ochutnať zmrzlinu s príchuťou belgickej alebo bielej čokolády, či napríklad zmrzliny pomenované podľa niektorých známych čokoládových sladkostí.

Prečítajte si: KOMPLETNÝ PREHĽAD: Na aký program sa v Spišskej môžeme tešiť cez Dni mesta

Aj v tomto prípade však platí – koľko ľudí, toľko chutí. „Tak mi pravidelne s dcérou chodíme na šmolkovú zmrzlinu, tú má najradšej. Ja zase som verná klasike. Vanilková je podľa mňa top,“ povedala Zuzana. U Lukáša zas vyhrávajú svieže príchute. „Mango, zelené jablko či višňa sú v teplom počasí úplne najlepšie,“ prezradil.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM