JAB Kultúra

Sobotné a nedeľné podujatia v našom meste: Čo sa oplatí zažiť?

Pred nami sú voľné víkendové dni. A aké akcie sa počas soboty a nedele oplatí v našom meste zažiť? Tu sú naše tipy.

Ilustračný obrázok k článku Sobotné a nedeľné podujatia v našom meste: Čo sa oplatí zažiť?
Zdroj: Dnes24.sk

Otvorenie letnej sezóny na Spišskom hrade

4. mája 2019 od 13:00, Spišský hrad

Letná turistická sezóna odštartuje na Spišskom hrade slávnostne. Pestrý program si budú môcť návštevníci užiť už túto sobotu na terasách horného hradu a na strednom nádvorí. Nebude chýbať dobový sprievod, živé sochy či rôzne sprievodné podujatia.

Chrobáčikovia 2: Ďaleko od domova

4. a 5. mája o 17:00, kino Mier

Zábavné animované dobrodružstvo pre malých aj veľkých divákov si môžete užiť počas víkendu v kine Mier. Pred príchodom zimy si hmyzie rodinky musia spraviť zásoby na zimu. Počas tejto „zásobovacej“ akcie – sa stane veľká nehoda. Jedna malá lienka nedopatrením spadne do krabice. A tá je odoslaná na ďalekú cestu, ktorej cieľom je krásny a farbami hrajúci ostrov Karibik. Chrobáčikovia nelenia a rozhodnú sa lienku zachrániť. Dobrodružstvo sa začína!

KineDok: V zajatí

4. mája 2019 o 18:00, Čajovňa Alchýmka

Po úspešnej vlaňajšej premiére sa KineDok vracia s ešte bohatším programom. V rámci ročníka 2019 uvidíte na veľkom plátne až 14 filmov reprezentujúcich výber z najzaujímavejších európskych dokumentov sústreďujúcich sa na malé i veľké dejiny a témy, ktorými žijeme. Otváracou snímkou ročníka 2019 bude v čajovni Alchýmka maďarský dokument V zajatí.

Lekárom proti svojej vôli

4. mája 2019 o 19:00, Spišské divadlo

Autor v tejto hre zosmiešňuje zlé ľudské vlastnosti, ako sú: pokrytectvo, chamtivosť, opitosť a nadradenosť. Hlavný hrdina Sganarelle, pod hrozbou ďalšej bitky, musí predstierať, že je lekárom, ktorý dokáže vyliečiť každú chorobu. Má vyliečiť dcéru pána Géronteho, ktorá zrazu onemela, ale to len z toho dôvodu, že ju otec chce vydať proti jej vôli. Potom, čo sa mu chce Géronte štedro odmeniť, sa mu toto povolanie zapáči a chce zostať lekárom už navždy…

Palculienka

5. mája 2019 o 16:00, Spišské divadlo

Nedeľné popoludnie bude patriť v Spišskom divadle opäť tým najmenším. Palculienka – jemná a krehká bytosť, sa v novom a veľkom svete cíti stratená. Podobne, ako sa cítia aj malé deti, vo svete dospelých. Dievčinku Palculienku mnohé láka a všetko by rada spoznala. Lenže svet nie je len hrejivé slnko, voňavé kvety a veselé tancovanie. Na naivné stvorenia tam číha veľa nástrah. Ako dopadne putovanie Palculienky za šťastím?

The Beach Bum

5. mája 2019 o 19:00, kino Mier

Príbeh spisovateľa, ktorý je stále zhúlený, žije podľa svojich vlastných pravidiel a striedavo brázdi Miami v luxusnom športiaku alebo sa fláka po pláži s bezdomovcami. Potáca sa a svoje neuveriteľné eskapády vyvádza rovnako tak na ulici ako na luxusných večierkoch. Po jednom z nich narazí autom do stromu a musí ísť na odvykačku. Lenže tam nie je žiadna zábava a už vôbec tam nie sú drogy, ani poriadny alkohol, preto radšej utečie. Vďaka nehode príde o všetko. Ostáva ale v pohode a pritom stále niečo píše.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM