Iné športy

Spišská sa stane dejiskom medzinárodných pretekov: Zídu sa šortrekári z celého sveta

Takmer dvesto športovcov z trinástich krajín v kategórii dospelých, juniorov a žiakov. Metropola stredného Spiša opäť privíta rýchlokorčuliarov.

Ilustračný obrázok k článku Spišská sa stane dejiskom medzinárodných pretekov: Zídu sa šortrekári z celého sveta
Zdroj: TASR

Metropola stredného Spiša privíta vo svojom športovom stánku opäť rýchlokorčuliarov – šortrekárov z celého sveta. Tí zavítajú do Spišskej Novej Vsi už o pár dní.

Rýchlokorčuliari na krátkom ovále (short track) zabojujú v súťaži Slovak Open 2019, zaradenej do Európskeho pohára juniorov skupiny Danubia na zimnom štadióne 8. – 10. novembra 2019.

Ako informovala radnica, účasť prisľúbilo 195 športovcov z trinástich krajín v kategórii dospelých, juniorov a žiakov. Na ľadovej ploche medzi sebou zabojujú pretekári z Austrálie, Ruska, Rakúska, Česka, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska, Slovinska, Srbska, Chorvátska, Ukrajiny a Slovenska.

Uvedené preteky budú súčasne podľa slov kompetentných aj druhým kolom Európskeho pohára juniorov východnej skupiny Danubia, z ktorej osem najlepších pretekárov postúpi do celoeurópskeho finále, ktoré sa uskutoční koncom marca v ruskej Kolomne.

O možnosť postúpiť do finále bojujú aj slovenskí šortrekári. Preteky v Spišskej Novej Vsi budú prebiehať počas troch dní. Víťazom bude pretekár s najlepším súčtom bodov na tratiach 1 500 m, 500 m a 1 000 m. Preteky sa konajú pod záštitou Medzinárodnej korčuliarskej únie – ISU a sú podporované mestom Spišská Nová Ves, Slovenským rýchlokorčuliarskym zväzom a Správou telovýchovných zariadení Spišská Nová Ves.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM