Kultúra

Spišskonovoveská kapela Smola a Hrušky prestavila novinku: Vypočujte si Štěstíčko

Pesnička Štěstíčko vznikla na základe sľubu, ktorý dal frontman kapely pri pesničke - Český turista v Tatrách. A tak vznikla pozitívna, ba priam až romantická skladba.

Ilustračný obrázok k článku Spišskonovoveská kapela Smola a Hrušky prestavila novinku: Vypočujte si Štěstíčko
Zdroj: Smola a Hrušky

Kapela Smola a Hrušky vydáva ďalší videosingel s názvom Štěstíčko v česko-slovenskej kooperácii, kde sa ako hudobní hostia predstavili speváčka Martina Pártlová a stály hosť českej legendárnej folk-rockovej kapely Čechomor a rocker Petr Pečený, spevák a frontman skupiny Doctor P.P.

Skladba Štěstíčko je voľným pokračovaním skladby Český turista v Tatrách, kde hosťoval spevák a textár Lou Fanánek Hagen z legendárnej kapely Tři Sestry a viaže sa k nedávnemu výročiu vzniku Československa a celkovo poníma náš pozitívny, ale i humorne- súťaživý vzťah s bratmi Čechmi.

Dve verzie

„Bola to nečakaná ponuka a keď sa fešáci objavili na mojom koncerte s Čechomorom, tak som si povedala, že oni to myslia vážne. Pre mňa to bola veľmi pozitívna skúsenosť. S kapelou je radosť spolupracovať a natáčanie klipu v Prahe som si naozaj užívala“, prezradila Martina Pártlová.

Autorom skladby je frontman kapely Smola a Hrušky. „Pesnička Štěstíčko vznikla na základe sľubu, ktorý som dal na našom Youtube kanáli v komentároch pod videom Český turista v Tatrách. V tejto skladbe si uťahujeme z našich bratov, ktorí to ale vo väčšine zobrali s úsmevom a nadhľadom. Zopár z nich nás slušne povedané požiadalo, aby sme si spravili srandu aj sami zo seba. Tak som verejne prehlásil, že do roka a do dňa bude na svete skladba s pracovným názvom Slovák v Praze," povedal Spoko Kramár.

Ako prezradil, napísal dve rôzne skladby, kde Slovákov dosť nešetril a priebežne oslovoval českých interpretov, ktorých poznal, ale aj tých, ktorí mu prišli zaujímaví. Od všetkých dostal pozitívne reakcie na hudbu, ale s textom neboli spokojní, že je to až moc tvrdé a až takto zle nás Slovákov nevidia. „V podstate sa mi potvrdilo to, čo som už dlhú dobu cítil, že nás českí bratia majú radšej ako my ich a tak som spojil tradičné české Štěstíčko a tému imigrácie. Vznikla pozitívna, ba priam až romantická skladba, ktorá si našla ihneď svojich interpretov Martinu a Petra," doplnil.

Česko-slovenské minitour

Samotné nahrávanie prebiehalo v Prahe s aktuálne najvychytenejším českým producentom Lukášom Chromekom, ktorý práve v čase nahrávania Štěstíčka produkoval poslednú skladbu Karla Gotta – Srdce nehasnou. Na scenári videoklipu začala kapela Smola a Hrušky spolupracovať s Ondrejom Soukupom, ale vzhľadom na vyťaženosť všetkých zainteresovaných a niekoľkonásobné zmeny termínov sa na poslednú chvíľu spojili so skúseným filmárskym tímom z Lexis Production, ktorý má na konte aj natáčanie úspešného klipu Český turista v Tatrách.

„S kapelou Smola a Hrušky sme sa prvýkrát stretli na spoločnom turné s Rybičky 48 v roku 2012. Bol to riadny rokenrol a som rád, že si to po siedmych rokoch zopakujeme“, vyjadril sa Petr Pečený z kapely Doctor P.P.

Hruškáči s Doctormi teda aktuálne ladia formu na spoločné česko-slovenské minitour pod názvom Štěstíčko minitour 2019, kde sa spoločne predstavia v mestách ako Košice, Nové Mesto nad Váhom, Brno a Praha. K týmto jediným klubovým show do konca roka zaradila kapela aj bonusový koncert v Banskej Bystrici, kde Smola a Hrušky prijala pozvanie ako hosť nitrianskej kapely Sematam v rámci turné pri príležitosti vydania ich prvého debutového albumu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM