Správy

Spišskonovoveská nemocnica otestovala stovky pacientov a zamestnancov: Takéto sú výsledky

Vedenie spiškonovoveskej nemocnice nenecháva nič na náhodu a na COVID-19 testuje zamestanancov i pacientov.

Ilustračný obrázok k článku Spišskonovoveská nemocnica otestovala stovky pacientov a zamestnancov: Takéto sú výsledky
Zdroj: Dnes24.sk

Nový koronavírus je aktuálne potvrdený u štyroch zamestnancov nemocnice v Spišskej Novej Vsi, ktorí sa nachádzajú v domácej karanténe.

Stovky otestovaných

Nemocnica dosiaľ otestovala viac ako dve stovky zdravotníkov. Uviedla to komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

Od začiatku pandémie bolo podľa nej v rámci nemocnice otestovaných na nový koronavírus celkovo 342 hospitali­zovaných pacientov, pričom ochorenie bolo dosiaľ potvrdené u piatich z nich.

Suspektný pacient je umiestnený v izolovaných priestoroch nemocnice. Pacienti s potvrdeným ochorením COVID-19 sú konzultovaní s infektologickým pracoviskom a príznakoví pacienti sú na infektologické pracovisko prekladaní,“ vysvetlila Fedáková.

Zákaz návštev

Ako ďalej priblížila, v rámci mobilného odberového miesta pri nemocnici sa uskutočnilo takmer 3900 odberov. V nemocnici platí zákaz návštev a je zavedená triáž pacientov. Zdravotnú starostlivosť nemocnica poskytuje bez obmedzení.

Nemocnica je pripravená po vydaní príkazu Ministerstva zdravotníctva SR a nariadení jednotlivými regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva vykonať reprofilizáciu lôžok, a to v rozsahu nariadení tak, ako sme to urobili už počas prvej vlny pandémie,“ dodala Fedáková.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM