Správy

Spišskonovoveská zoo otvára: Tešiť sa môžeme aj na úplne nové zvieratá

Opäť ďalší dôvod, prečo vyjsť z domu. Spišská zoo otvorí v tomto roku ešte skôr ako bolo v pláne.

Ilustračný obrázok k článku Spišskonovoveská zoo otvára: Tešiť sa môžeme aj na úplne nové zvieratá
Zdroj: TASR

Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi v súvislosti s uvoľňovaním protipandemických opatrení otvorí svoje brány pre návštevníkov už najbližší utorok (20. 4.) Uviedol to riaditeľ zoo Karol Dzurik s tým, že pôvodne sa mala sezóna začať 1. apríla.

Ako priblížil, návštevníci sa môžu tešiť na nové zvieratá, ktoré v zoo ešte nechovali. Ide o párik servalov stepných a korytnačku kajmanku dravú. Ďalej plánujú obnoviť chov kengúr červených. Pôjde o druhý druh vačkovca, keďže teraz chovajú kengury červenokrké. Návštevníci podľa slov Dzurika takisto spozorujú zmodernizované, komfortnejšie chovné zariadenie pre veľké mačkovité šelmy.

Nový riaditeľ zoo má viacero plánov do budúcna. Chce vystavať nové chovné zariadenie pre leva, kde by ho návštevníci mohli pozorovať aj vo vnútornom chovnom zariadení. Ďalej vybudovať novú vyhliadkovú terasu nad jazerom, z ktorej by sa v budúcnosti schádzalo do chovného zariadenia pre nočné živočíchy. „Z návštevníckeho hľadiska by bolo potrebné otvoriť novú reštauráciu v areáli zoo a rekonštruovať sociálne zariadenia,“ dodal Dzurik.

Ako ďalej ozrejmil, minulý rok prišlo do zoologickej záhrady celkovo 116 010 návštev­níkov, čo je o 5 081 menej ako v roku 2019, keď mali rekordnú návštevnosť. „Ide o mierny pokles, ktorý bol zapríčinený neskorším otvorením a skorším zatvorením zoo, ale aj absenciou školských výletov,“ vysvetlil riaditeľ.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality zo Spiša

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM