JAB Kultúra

Spišský trh či jedinečný festival živých sôch: Poznáme termíny TOP podujatí v roku 2020

Rok 2020 sa rozbehol a my sa môžeme tešiť na rôzne kultúrne či športové podujatia. Pozrite si v predstihu čo a kedy sa bude konať.

Ilustračný obrázok k článku Spišský trh či jedinečný festival živých sôch: Poznáme termíny TOP podujatí v roku 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Keď sa povie Spišská Nová Ves, tak okrem najvyššej kostolnej veže, mnohých napadne aj tradičný Spišský trh, ktorý má už viac ako šesťdesiatročnú tradíciu či výnimočný a na Slovensku jediný festival Živých sôch. Ten sa stáva taktiež pravidelným podujatím, ktoré do nášho mesta láka mnohých turistov zo Slovenska aj zahraničia.

V roku 2020 nebudú tieto dve spomínané podujatie chýbať. Na svoje si taktiež prídu fanúšikovia hokeja či športový nadšenci, pre ktorých sú určené Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov či extrémne preteky na bicykloch. Skrátka neprídu ani milovníci divadla a nezabudlo sa ani na deti.

Pozrite si vopred termíny TOP 8 podujatí, ktoré sa budú konať v Spišskej Novej Vsi v roku 2020:

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji

13. – 19. apríla

Medzinárodné stretnutie mladých hokejových talentov, hráčov do 18 rokov sa uskutoční v apríli na zimnom štadióne. Každý deň si môžete pozrieť tri zápasy. Slovenská reprezentácia začína svoje zápasy vždy o 19:00 hod.

Mesto plné detí

5. júna

Podujatie plné zábavy bude prebiehať v centre Spišskej Novej Vsi pri príležitosti medzinárodného dňa detí.

Spišský trh

16. – 19. júla

Známe štvordňové podujatie s dlhoročnou tradíciou patrí už neodmysliteľne k nášmu mestu. Spišský trh ponúkne opäť okrem nákupných možností, zábavných atrakcií aj bohatý kultúrny program.

Spišských 333 extreme

24. –25. júla

Náročné nonstop cyklo preteky nebudú chýbať ani tento rok. Určené sú pre všetkých nadšencov cyklistiky, ktorí chcú zdolať obrovskú výzvu v krásnom prostredí Spiša.

Festival živé sochy

1. – 2. augusta

Na začiatku druhého mesiaca letných prázdnin sa môžeme opäť tešiť na niečo výnimočné. Jedinečný festival statického umenia na Slovensku prinesie zaiste mnoho nezabudnuteľných zážitkov.

Dni mesta a trh ľudových remesiel

21. – 22. augusta

V auguste nebude chýbať ani ďalšie pravidelné podujatie, ktoré je ladené v duchu dôb minulých so sprievodným kultúrnym programom a širokou ponukou remeselníckych výrobkov.

Medzinárodný festival horských filmov

14. – 18. októbra

V októbri si nenechajte ujsť ani prehliadku horských filmov zameraných na jaskyniarstvo, horolezectvo, lyžovanie , splavovanie riek, život v horách a adrenalínové športy.

Divadelný Spiš

21. – 28. októbra

Na milovníkov divadla čaká koncom októbra divadelný festival. Ide o festival komorných inscenácií slovenských profesionálnych divadiel, kde okrem domáceho môžeme vidieť predstavenia aj v podaní divadiel z Prešova, Košíc, Nitry, Zvolena či Martina, ako aj zahraničného hosťa.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM