JAB Samospráva

Starosta Spišského Hrhova sa po 21 rokoch vzdáva funkcie: Zastúpi ho poslankyňa

Starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký sa po viac ako 21 rokoch vo funkcii vzdáva svojho postu. Tento týždeň absolvoval posledné zastupiteľstvo.

Ilustračný obrázok k článku Starosta Spišského Hrhova sa po 21 rokoch vzdáva funkcie: Zastúpi ho poslankyňa
Zdroj: Dnes24.sk

Starosta Spišského Hrhova v okrese Levoča Vladimír Ledecký sa po viac ako 21 rokoch vo funkcii vzdáva svojho postu. Informoval o tom na sociálnej sieti s tým, že sa chce naplno venovať sociálnej ekonomike. Ledecký kandiduje v nadchádzajúcich parlamentných voľbách za stranu bývalého prezidenta Andreja Kisku Za ľudí.

„Ešte mesiac budem vo funkcii, ale absolvoval som tento týždeň posledné zastupiteľstvo, ešte poodovzdávam veci a končím. Jedna z motivácií sú voľby, plánoval som odísť už skôr. Keď sa mi nepodarí uspieť, tak si chcem založiť vlastný sociálny podnik a venovať sa práve tomu a tiež prednášaniu v zahraničí,“ uviedol starosta.

Kým v Spišskom Hrhove nevyhlásia nové voľby starostu, bude odchádzajúceho Ledeckého oficiálne zastupovať Zuzana Kučerová.

„Je to poslankyňa nášho zastupiteľstva, ktorá v minulosti pracovala aj na obecnom úrade, postupne sa zaúčala, spolupracujeme desať rokov. Myslím si, že vie, ako to na úrade funguje a je veľmi dobre zorientovaná,“ dodal Ledecký, ktorý v Spišskom Hrhove pôsobil šieste volebné obdobie po sebe.

Teší ho najmä, že sa podarilo sfunkčniť všetky obecné budovy, školy a zároveň naštartovali niekoľko úspešných projektov. Spišský Hrhov je známy na Slovensku i za hranicami krajiny najmä prácou s rómskou komunitou.

„Obec podľa mňa prosperuje, na účtoch má viac financií ako úverov, obecné podniky fungujú a majú zákazky na dva roky dopredu. Obec vyhrala niekoľko cien na slovenskej aj medzinárodnej úrovni,“ zhodnotil aktuálny stav hrhovskej samosprávy dosluhujúci starosta.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM