Rôzne

Študenti stredných škôl v Spišskej: Zapoja sa do vianočnej zbierky pre ľudí v núdzi

V Spišskej Novej Vsi štartuje zbierka na pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi. Do zbierky sa zapoja niektoré stredné školy.

Ilustračný obrázok k článku Študenti stredných škôl v Spišskej: Zapoja sa do vianočnej zbierky pre ľudí v núdzi
Zdroj: TASR

Blíži sa čas Vianoc. Obdobie, kedy myslíme na svojich blízkych možno najviac. Všetci sa už tešíme, ako spoločne zasadneme za bohato prestretý štedrovečerný stôl so svojimi rodinami a prežijeme krásne chvíle plné pokoja, pohody, chutného jedla a rodinného tepla. No sú ľudia, ktorí to nemajú v živote ľahké a preto vznikla aj v Spišskej Novej Vsi zbierka s názvom – Kilo na pomoc rodinám v kríze.

Cieľom zbierky je vyzbierať čo najviac trvanlivých potravín a drogérie pre rodiny a ľudí v núdzi, pretože tieto položky tvoria veľkú časť ich rozpočtu. „Sú medzi nami bohužiaľ stále rodiny a ľudia, ktorí keď si zaplatia nájom za bývanie, tak im neostane veľa peňazí na základne potraviny a vôbec základné potreby pre život. Verím, že aj týmto spôsobom pomôžeme takýmto ľudom u nás, v našom meste Spišská Nová Ves, aby aj oni nemuseli každý mesiac v roku žiť z eura na euro a verím, že im aspoň trošku pomôžeme spríjemniť vianočné sviatky,“ povedal organizátor zbierky, Tomáš Cehlár, predseda občianskeho združenia Život v meste SNV.

Zbierka bude trvať do 17. decembra 2018 na Technickej akadémii, Hotelovej akadémii, Strednej odbornej škole ekonomickej a Gymnáziu na Javorovej.

Prijímateľmi darov sú občianske združenia Spišská katolícka charita a Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, ktoré sa aj v našom meste venujú práve pomoci rodinám a ľudom v núdzi. „Darované trvanlivé potraviny a hygienické potreby budú venované ľuďom v núdzi/ rodinám v núdzi, ktoré sú našimi klientmi alebo sú u nás zaevidovaní. Ak bude zbierka úspešná, budeme mať veľa vyzbieraných vecí, vieme ich darovať našim klientom v rámci diecézy Spišskej katolíckej charity (Spiš, Liptov a Orava). Keďže táto zbierka prebieha v Spišskej Novej Vsi, budú uprednostnené rodiny zo Spišskej Novej Vsi a okolia,“ priblížila Petra de Campos zo Spišskej katolíckej charity.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM