Rôzne

Sú známe nové rebríčky škôl na Slovensku: Tieto novoveské dopadli najlepšie!

Na svete sú nové rebríčky škôl na Slovensku. Zaostrili sme na tie, ktoré opanovali najvyššie priečky a aj na tie v rámci nášho mesta, ktoré v nich obstáli najlepšie.

Ilustračný obrázok k článku Sú známe nové rebríčky škôl na Slovensku: Tieto novoveské dopadli najlepšie!
Zdroj: TASR

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. „Vďaka doplneniu údajov o nezamestnanosti absolventov a mimoriadnych výsledkoch sme skompletizovali množinu údajov potrebných pre uzavretie hodnotenia škôl za rok 2017, pričom toto hodnotenie vypovedá o tom, aké výsledky dosahujú žiaci na jednotlivých školách,“ uviedlo INEKO.

Ktoré školy teda obsadili vo svojej kategórii prvú priečku a ktoré novoveské sa v rebríčkoch umiestnili najlepšie?

Najlepšie hodnotené školy na Slovensku

Po aktualizácii rebríčkov INEKA obhájila medzi základnými školami svoju prvú pozíciu ZŠ na Krosnianskej v Košiciach. Na čele stredných odborných škôl taktiež zmena nenastala a prvé miesto patrí Obchodnej akadémii v Trnave. Zmena však nastala pri gymnáziách, kde sa na prvú priečku dostalo bratislavské Gymnázium Jura Hronca.

Najlepšie hodnotené novoveské školy

Prejdime teraz na novoveské školy. V rámci základných škôl sa v rebríčku INEKA umiestnila najvyššie ZŠ Levočská, ktorej patrí 9. miesto v rámci Košického kraja. Na 10. priečke sa v tomto rebríčku nachádza ZŠ Nad Medzou a na 13. ZŠ Ing. O. Kožucha J. Švermu.

Čo sa týka stredných odborných škôl a novoveských zástupcov, najvyššie sa umiestnila Hotelová akadémia, ktorej v rámci kraja patrí pekná 4. priečka. 5. priečka patrí Technickej akadémii a na 18. mieste sa umiestnila SOŠ ekonomická.

V kategórii gymnázií sa v rebríčku v rámci Košického kraja umiestnilo najvyššie Gymnázium Javorová a to na 14. mieste, na 17. priečke sa umiestnilo Gymnázium Školská a na 20. mieste sa nachádza Cirkevné gymnázium Štefana Mišíka.

Upozornenie

INEKO upozorňuje, že zverejnené rebríčky škôl komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale informujú o výsledkoch žiakov. Výsledky vstupujúce do rebríčkov nezohľadňujú rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces (napríklad rozdiely v sociálnom zázemí), nepokrývajú celý obsah vzdelávania a nemerajú ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM