JAB Rôzne

To bolo radosti: Zimná športová olympiáda v podaní najmenších, FOTO

Zimné radovánky na snehu. Tie si poriadne užili deti v materskej škole na sídlisku Západ v Spišskej Novej Vsi. Veď sledujte.

Ilustračný obrázok k článku To bolo radosti: Zimná športová olympiáda v podaní najmenších, FOTO
33
Galéria

Sánkovanie, lyžovanie, korčuľovanie či guľovanie aj stavanie snehuliakov patria medzi zimné radovánky, ktoré majú radi nielen deti. Snehovú nádielku si vychutná každý a hoci tento rok perinbaba zatiaľ v našom meste až taká štedrá nebola deti sa tešia aj z mála.

Hneď po prvých vločkách a výdatnejšom snežení vyťahovali sánky a klzáky, aby sa mohli dosýta vyšantiť.

Skromnejšiu snehovú nádielku sa rozhodli naplno využiť aj v materskej škole na Stolárskej ulici na sídlisku Západ. „Tak ako každý rok tak aj tento rok využívame aspoň, akú takú snehovú nádielku na zorganizovanie zimných športových hier na našom školskej dvore," povedala riaditeľka materskej školy Zlaťa Horváthová.

Ako doplnila, hoci túto aktivitu majú naplánovanú každý rok, nie vždy to vyjde práve z nedostatku snehovej prikrývky a tak ju teraz využili tesne po prázdninách.

Podľa jej slov deťom sa na snehu veľmi páči majú radosť a ďalší zážitok z toho , že si môžu vyskúšať rôzne úlohy. A tak sa na školskom dvore vystriedali všetci od tých najmenších až po predškolákov.

Detičky si vyskúšali napríklad vozenie svojich kamarátov na sánkach. Na sánkach vozili aj plyšové zvieratká, vyskúšali si hokej na snehu, kĺzali sa z kopca, či triafali papierové snehové gule. Prenášali taktiež na svojich pleciach lyže a záver patril poriadnej guľovačke.

Ako si naši najmenší užili zimný športový deň si môžete pozrieť aj v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Deti z materskej školy si užili zimné športové hry
33
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM