JAB Rôzne

FOTOREPORTÁŽ: V Redute zavládla veľkonočná atmosféra

Veľkonočné sviatky už klopú na dvere a v koncertnej sieni Reduty bolo poriadne veselo. Novovešťania si pripomenuli veľkonočné zvyky a nie len to.

Ilustračný obrázok k článku FOTOREPORTÁŽ: V Redute zavládla veľkonočná atmosféra
39
Galéria

Tradičná akcia pred Veľkou nocou prilákala do koncertnej sály Reduty celé rodiny. O tom, že podujatie s názvom Veľká noc prichodzi sa teší veľkému záujmu, svedčili aj zaplnené stoličky. Návštevníci si tak mohli pozrieť v predveľkonočnom období pestré vystúpenia súvisiace s príchodom jari a blížiacimi sa sviatkami.

Na pravidelnej predveľkonočnej  akcii v Redute vystúpili všetky vekové generácie
3
Galéria

Na javisku vystúpili deti Mš na Stolárskej ulici, detský folklórny súbor Ihrik, žiaci Základnej umeleckej školy v Spišskej Novej Vsi , folklórna skupina Smižančanka zo Smižian a folklórna skupina Brižečky zo Spišského Hrušova. Bohatý program nie len o veľkonočných tradíciách spestrili aj rôzne výstavy. Nechýbali veľkonočné, jarné dekoratívne či darčekové predmety, perníčky a ani typické veľkonočné jedlá, ktoré dotvárali celkovú atmosféru.

„Je to veľmi pekná akcia. Chodím sem pravidelne každý rok aj s kamarátkou. Je dobre si pripomenúť niektoré zvyky či tradície, aby aj mladšia generácia vedela, o čom kedysi bola hlavne Veľká noc,“ povedala pre náš portál pani Júlia.

Ani pán Milan si nenechal ujsť zážitok z tejto akcie a ako nám prezradil, prišiel aj s celou rodinou, keďže chceli vidieť a podporiť vystúpenie ich ratolesti. „Prekrásna akcia, skvelý program aj som sa z chuti zasmiala,“ odchádzala z akcie spokojná a usmiata pani Zuzana.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Tradičná akcia v Redute navodila atmosféru blížiacej sa Veľkej noci
39
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM