Správy

Turistický bus do Slovenského raja: Po novom rátajte s týmito novinkami

Turistický bus do Slovenského raja bude aj túto letnú sezónu premávať v mesiacoch júl a august.

Ilustračný obrázok k článku Turistický bus do Slovenského raja: Po novom rátajte s týmito novinkami
Zdroj: TASR

Jeho prevádzka sa oproti minulému roku rozširuje na celý týždeň, od pondelka do nedele, a v tomto roku bude vybavený aj prívesom na bicykle. Informoval o tom Martin Pižem z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj & Spiš.

V uplynulých rokoch tento spoj premával iba cez letné víkendy. Po množstve podnetov od návštevníkov sa v lete 2020 prevádzka spoja rozširuje na celý týždeň. Navyše, Turistický bus bude vybavený aj špeciálnym prívesom až na 14 bicyklov,“ priblížil Pižem.

Možnosť naložiť a vyložiť bicykel bude podľa neho na zastávkach Spišská Nová Ves – autobusová stanica, Čingov – parkovisko, Hrabušice – OcÚ, Kopanec sedlo, Dobšinská ľadová jaskyňa, Dobšinský kopec a Dedinky. „Autobus s prívesom môžu využiť aj turisti, ktorí prídu vlakom, či už z Popradu alebo Košíc, ako atraktívny spôsob prepravy z mesta priamo do srdca národného parku,“ doplnil Pižem.

Projekt Turistický bus je už niekoľko rokov výsledkom spolupráce OOCR Slovenský raj & Spiš a dopravnej spoločnosti eurobus s cieľom podporiť dopravnú mobilitu na území Slovenského raja počas letnej turistickej sezóny. Grafikon spoja je zverejnený na oficiálnej webovej stránke OOCR Slovenský raj & Spiš a rovnako je súčasťou cestovných poriadkov na stránke cp.hnonline.sk.

Slovenský raj láka turistov
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM