Rôzne

V školách na východe pribudnú automatické externé defibrilátory: Týka sa to aj okresu Spišská

Automatický externý defibrilátor (AED) pribudne v rámci východného Slovenska v 18 školách, ktoré sa zapojili do projektu Záchrana som ja 2 a dostali sa do finálovej 50-tky.

Ilustračný obrázok k článku V školách na východe pribudnú automatické externé defibrilátory: Týka sa to aj okresu Spišská
Zdroj: TASR

Súčasťou odovzdania AED sú aj zážitkové kurzy prvej pomoci pre prvý stupeň a certifikovaný kurz prvej pomoci pre pedagogický zbor.

Vysoká úroveň

Do druhého ročníka projektu sa zapojilo 371 škôl. Školské kolektívy prvého stupňa pripravili práce na tému prvej pomoci a bezpečnosti na cestách. Medzi nimi boli videá aj piesne. Ako uviedla riaditeľka Falck, n. o., a koordinátorka projektu Jana Mračnová, všetky prihlásené práce mali vysokú úroveň. „Pri hodnotení porota prihliadala nielen na originálnosť, ale aj mieru zapojenia sa detí do procesu tvorby a posudzovala aj vek detí,“ povedala.

Aj v okrese Spišská

V Prešovskom kraji dostane AED 15 škôl, a to konkrétne v Prešovskom okrese Základná škola (ZŠ) Mirka Nešpora v Prešove a ZŠ Fričovce, v okrese Kežmarok ZŠ s MŠ Jurské a ZŠ Dr. Daniela Fischera v Kežmarku, v Staroľubovni­anskom okrese ZŠ s MŠ Plavnica a ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda v Starej Ľubovni, v Bardejovskom okrese ZŠ s MŠ Kľušov, ZŠ Kurima a ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove. V okrese Sabinov ZŠ s MŠ Torysa, v Popradskom okrese ZŠ a MŠ Vikartovce a ZŠ Hôrka, vo Vranovskom okrese ZŠ Bystré, v Levočskom ZŠ a MŠ Domaňovce a tiež humenská ZŠ Laborecká.

V rámci Košického kraja ide o Spojenú školu sv. Košických mučeníkov na Čordákovej ulici v Košiciach, v okrese Spišská Nová Ves ZŠ s MŠ Mlynky-Biele vody a v okrese Trebišov ZŠ s MŠ Borša. Cieľom projektu je vrátiť tému prvej pomoci do základných škôl.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM