Kultúra

V Smižanoch štartuje niekoľkodňový festival: Súťažiť bude viac ako 230 mladých ľudí

Viac ako 230 mladých ľudí bude súťažiť na Spish Talent Festivale v susedných Smižanoch. Medzinárodný festival detskej a mládežníckej tvorivosti štartuje už dnes.

Ilustračný obrázok k článku V Smižanoch štartuje niekoľkodňový  festival: Súťažiť bude viac ako 230 mladých ľudí
Zdroj: Lubo Balko

Multižánrový medzinárodný festival detskej a mládežníckej tvorivosti Spish Talent Festival sa v najväčšej spišskej obci Smižany začína už dnes a potrvá do 4. apríla. Ako informovala Katarína Rusnáková z Projektu Konfigurácia Talent, do ktorého patrí aj Spish Talent Festival, účastníci budú súťažiť v hudbe, speve, tanci, divadle a vo výtvarnom umení.

Festivalový priebeh je rozvrhnutý do siedmich dní. „Počas nich súťažiaci zažijú tvorivé dielne zamerané podľa jednotlivých žánrov pod vedením odborníkov. V rámci aktívneho oddychu sú pre účastníkov pripravené turisticko-relaxačné programy s poznávaním krás Slovenska, ale aj susedných štátov," priblížila Rusnáková.

Vyhodnotenie výsledkov prebehne počas Galashow 2. apríla o 17.00 h v priestoroch Domu kultúry v Smižanoch. „Ocenenie absolútneho víťaza festivalu je najhodnotnejšie a získa ho iba jeden jednotlivec alebo kolektív," uviedla Rusnáková. Víťazi zlatých miest v jednotlivých kategóriách automaticky postúpia do súťaže Tatras Talent Cup do Popradu.

Súčasťou programu bude i výstava výtvarných prác účastníkov festivalu. „V tomto roku sa do súťaže prihlásilo 231 účastníkov do všetkých vyhlásených žánrových nominácií z 13 škôl a organizácii na Slovensku. V 46 číslach vystúpia po dobu viac ako tri a pol hodiny," uzavrela Rusnáková.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto:ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM