Rôzne

V Spišskej bacha na divoké počasie: TIETO informácie si radšej prečítajte!

Meteorológovia zdvíhajú varovný prst. Okres Spišská Nová Ves vystríhajú pred divokým počasím. Tieto informácie si radšej prečítajte...

Ilustračný obrázok k článku V Spišskej bacha na divoké počasie: TIETO informácie si radšej prečítajte!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Upozornenie, o ktorom je dobré vedieť. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre náš okres výstrahu prvého stupňa pred búrkami, ktorá platí na dnešný deň a to pre časové rozpätie od 11:00 až do 20:00 hod.

„V okrese Spišská Nová Ves sa ojedinele očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ upozorňujú odborníci zo SHMÚ.

Podľa meteorológov s búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h).

„Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ vystríha SHMÚ. Doplnil, že pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov).

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM