Rôzne

V Spišskej chcú vytvoriť novú mestskú časť: Vyrásť by mala nová lokalita na bývanie!

V Spišskej Novej Vsi chcú vytvoriť novú lokalitu na bývanie, konkrétne na severnej strane potoka Brusník oproti sídlisku Západ I.

Ilustračný obrázok k článku V Spišskej chcú vytvoriť novú mestskú časť: Vyrásť by mala nová lokalita na bývanie!
4
Galéria
Zdroj: Tomáš Cehlár

„Našou ambíciou je vytvoriť novú mestskú časť, ktorej dominantou bude prvý mestský bulvár v Spišskej Novej Vsi,“ uviedol zástupca investora spoločnosti Devex, s.r.o., Tomáš Cehlár.

Bulvár 9 krokov

Dodal, že projekt s názvom „Bulvár 9 krokov“ v prvej fáze v priebehu tohto roka ponúkne záujemcom o stavebný pozemok cca 57 parciel vhodných pre výstavbu rodinných domov s rozmermi od 680 do takmer 2000 metrov. Doplnil, že prevažovať budú pozemky s rozlohou cca 700 metrov štvorcových (m2) a v rámci bulváru budú k dispozícii plochy aj pre polyfunkčné domy, ktoré majú lokalite dodať mestotvorný charakter.

„Podľa záujmu sa bude lokalita v nasledujúcich rokoch rozširovať o ďalšie fázy, v ktorých počítame okrem plôch pre rodinné domy aj s plochami pre bytovú výstavbu a občiansku vybavenosť. Momentálne finalizujeme podklady pre územné konanie a v dohľadnej dobe podáme na Stavebný úrad v Spišskej Novej Vsi žiadosť o vydanie Územného rozhodnutia. Predpokladáme preto začiatok výstavby inžinierskych sietí na jeseň roka 2018,“ povedal Cehlár s tým, že pozemky je možné si zarezervovať.

Vyše 100 000 m2

Daná lokalita má výmeru viac ako 100 000 m2, v pláne je, že z toho asi 70 % bude určených na rodinné domy, a 25 000 m2 v projekte tvorí verejné priestranstvo vrátane zelene. Investor predpokladá výstavbu 88 rodinných domov a ďalších 20 bytových jednotiek v polyfunkčnom objekte. Podľa jeho slov by tak bývanie v novej mestskej časti mohlo nájsť viac ako 350 obyvateľov.

Nezabudnite si pozrieť aj priloženú fotogalériu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

GALÉRIA: V našom meste plánujú vybudovať novú lokalitu na bývanie!
4
Galéria
Zdroj: Tomáš Cehlár
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM