JAB Rôzne

V Spišskej ľudí čakal pohľad, aký u nás ešte nezažili: Do mesta zavítalo takmer 100 historických skútrov, FOTO

Medzinárodný zraz historických skútrov si mohli vychutnať Novovešťania vôbec po prvýkrát. Takmer stovka motocyklov zaparkovala priamo pred mestskou Radnicou. Prevahu mali stroje značky Čezeta.

Ilustračný obrázok k článku V Spišskej ľudí čakal pohľad, aký u nás ešte nezažili: Do mesta zavítalo takmer 100 historických skútrov, FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Približne 120 účastníkov z piatich krajín zaparkovalo 95 svojich miláčikov priamo pred Radnicou v Spišskej Novej Vsi. Skútre boli podľa slov šéfa Skúter klubu v Brne Miroslava Geržu na vrchole svojej slávy v 60 a 70. rokoch. Najstarší veterán na stretnutí pochádzal z roku 1957, keď vlastne začala aj ich výroba.

Premiéra v Spišskej

19. ročník medzinárodného zrazu historických skútrov prebiehal počas víkendu premiérovo na Spiši. „Zraz sa koná na Slovensku druhýkrát. Prvé stretnutie u nás bolo pred piatimi rokmi v Prievidzi. Tentoraz som ich zlanáril na Spiš, aby počas troch dní spoznali krásy tohto regiónu,“ prezradil hlavný organizátor František Hamrák zo Spišskej Novej Vsi, ktorý je zároveň aj členom Skúter klubu.

Pre účastníkov zrazu bol podľa jeho slov pripravený aj bohatý program. Okrem Spišského hradu si majitelia historických skútrov mohli vychutnať Slovenský raj či navštíviť Dobšinskú ľadovú jaskyňu. Zástavku mali aj pred kaštieľom v Hodkovciach či v Levoči.

Detský sen

Jedným z účastníkov zrazu bol aj Peter Krejčířik z Uherského Hradište. Zaujímalo nás, aký vzťah má ku svojmu skútru aj ako sa k nemu dostal? „Vlastniť skúter bolo mojím snom od škôlky. V šesťdesiatych rokoch, keď boli na vrchole svojej slávy, chodil po moju pani učiteľku priateľ práve na skútri a ja som mu strašne závidel. Ani nie tú pani učiteľku ako ten skúter," povedal Peter.

Ako prezradil, k tomu svojmu sa dostal pred desiatimi rokmi úplne náhodou. „Objavil som ho u jedného známeho v kuríne a vtedy sa vo mne prebudila chlapčenská túžba. Investoval som svoj čas a peniaze do jeho opravy a neľutujem. Už desať rokov si užívam jazdu, akú na ničom inom nezažijete," uzavrel majiteľ skútra, ktorého ročník výroby je 1962.

Aké kúsky zaparkovali v Spišskej si môžete pozrieť v našej galérii.

Môže vás zaujímať:

Parádne auto v Spišskej strhlo veľkú pozornosť: V meste sa objavil lincoln, v akom sa vozil Elvis Presley!

Dobrovoľníci v Spišskej sa pustili do skrášľovania mesta: Stihli toho viac ako dosť, FOTO

Pred mestskou radnicou zaparkovali historické skútre
22
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM