JAB Rôzne

V spišskonovoveskej ZOO majú dôvod na radosť: Leto v číslach hovorí za všetko

Zoologickú záhradu v Spišskej Novej Vsi ročne navštívia tisícky návštevníkov. Stotisícovú hranicu prekonali v roku 2016. Ako to vyzeralo toto leto?

Ilustračný obrázok k článku V spišskonovoveskej ZOO majú dôvod na radosť: Leto v číslach hovorí za všetko
Zdroj: ZOO SNV

Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi sa teší každý rok čoraz väčšej obľube. Ročne ju navštívia tisícky návštevníkov z okolia, ale aj vzdialenejších miest. Letné prázdniny a leto sú už skončili, a preto nás zaujímalo, ako to vyzeralo s návštevnosťou práve počas spomínaného obdobia.

Ako pre Spišskú 24 povedala riaditeľka zoologickej záhrady Jana Dzuriková, v júni prišlo do ZOO 25 988 návštev­níkov, čo v porovnaní s minuloročným júnom znamená nárast o viac ako 5000.

Júl bol oproti minulému roku o čosi slabší, no aj tak do zoologickej záhrady zavítalo 29 372 ľudí. August bol za posledné tri roky najsilnejší. „V druhý prázdninový mesiac prešlo bránami zoologickej záhrady 28 975 návštev­níkov," dodala.

Stotisícovú hranicu návštevnosti prekonala ZOO už v roku 2016. Odvtedy má návštevnosť stúpajúcu tendenciu a vlani do ZOO zavítalo za celý rok 117 695 návštev­níkov. Tento rok síce ešte nie je na konci, ale k poslednému septembru sú čísla návštevnosti výborné. Zatiaľ je to 116 030.

Ako doplnila riaditeľka zoologickej záhrady, návštevníci boli tento rok hlavne z okolitých miest, ktorými sú Kežmarok, Levoča, Poprad, Prešov, Košice, Gelnica či Rožňava.

Sezónu v zoologickej záhrade ukončia už o pár dní tradične strašidelnou nocou, ktorej súčasťou bude okrem rôznych súťaží, divadla a zábavy pre celé rodiny aj lampiónový sprievod.

Zoologická záhrada bude od 21. októbra síce zatvorená, ale milovníci zvierat neprídu skrátka, pretože pavilón Aquaterra je otvorený celoročne. „V budove pavilónu Aquaterra je aj ZOO shop a centrum environmentálnej výchovy, kde robíme prezentácie a rôzne aktivity pre deti,“ uzavrela Dzuriková.

Tento rok ZOO oslávila 30. výročie od jej založenia. Zábery z osláv nájdete v priloženej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

ZOO v Spišskej Novej Vsi oslávilo 30 rokov
56
Galéria
Foto: Monika Gécziová

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM