Rôzne

Vonku sú nové rebríčky slovenských nemocníc: Takto dopadla spišskonovoveská!

Svetlo sveta uzreli výsledky hodnotenia nemocníc Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO). Ako dopadla tá v Spišskej?

Ilustračný obrázok k článku Vonku sú nové rebríčky slovenských nemocníc: Takto dopadla spišskonovoveská!
Zdroj: Dnes24.sk

Známe sú už výsledky štvrtého ročníka hodnotenia nemocníc inštitútom INEKO. A to v kategórii štátne univerzitné a fakultné nemocnice i v kategórii všeobecné nemocnice. INEKO hodnotilo pri jednotlivých špitáloch vybrané ukazovatele spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, náročnosti diagnóz, hospodárenia a transparentnosti za obdobie 2014–2017.

Ocenenie INEKA Nemocnica roka 2018 v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc získala po prvý raz Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici. V kategórii všeobecných nemocníc vyhrala Ľubovnianska nemocnica. Na tlačovej konferencii o tom v pondelok informoval analytik INEKO Dušan Zachar.

My sme sa ďalej zamerali na Nemocnicu s poliklinikou Spišská Nová Ves a.s., ktorá figuruje v kategórii všeobecných nemocníc. Ako obstála v spomínanom hodnotení?

Spomedzi 34 hodnotených nemocníc v tejto kategórií sa umiestnila v rebríčku INEKA na piatom mieste s ratingom 59,3 z maximálne 100 bodov.

Pre porovnanie, minulý rok bola spišskonovoveská nemocnica na šiestom mieste.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM