JAB Rôzne

Vybrali si ho obyvatelia: Na sídlisku Západ pribudne nové parkovisko

Na sídlisku Západ v Spišskej Novej Vsi vznikne už onedlho nové parkovisko. Tu sú bližšie informácie.

Ilustračný obrázok k článku Vybrali si ho obyvatelia: Na sídlisku Západ pribudne nové parkovisko
Zdroj: Dnes24.sk

Po dvoch rokoch pribudne v Spišskej Novej Vsi na sídlisku Západ nové parkovisko. To bolo hlavnou úlohou mestského výboru už v roku 2017.

Na základe požiadaviek od občanov tejto lokality dal mestský výbor vtedy vypracovať tri varianty, kde presne by mohlo parkovisko byť umiestnené. Podľa prvého návrhu by parkovisko s takmer stovkou parkovacích miest bolo umiestnené pozdĺž Duklianskej ulice zo zadnej strany, kde by však obyvatelia prišli o väčšinu zelene. Druhý návrh boli dve parkoviská po krajoch ulice. Tretí návrh bolo jedno parkovisko s kapacitou približne 50 parkovacích miest, ktoré by bolo situované bližšie ku kostolu.

Ako povedal pre Spišskú 24 predseda mestského výboru Adnan Akram, ľudia si nakoniec vybrali tretiu variantu. „Doteraz sa parkovisko nerobilo kvôli veľkým investíciám do opráv ciest na Strojníckej, Kováčskej a Stolárskej ulici,“ ozrejmil Akram s tým, že nové parkovisko bude na sídlisku posledným a ďalšie zelené plochy budú využívané na šport a oddych.

„Chceme vybudovať medziblokové parky a zelené zóny, ktoré sa budú riešiť keď sa nájde výhodný spôsob financovania buď z externých zdrojov, prípadne s pomocou mestskej firmy. Do budúcna parkovacie domy, alebo podzemné parkoviská sú nereálne a pôjdeme skôr cestou regulácie, ako to robia v iných mestách. Mesto práve tvorí parkovaciu politiku, ktorá bude mať dopad na spôsob parkovania ,“ povedal.

Na novom parkovisku podľa slov Petra Susu, vedúceho oddelenia výstavby a dopravy MsÚ sa začne pracovať už v týchto dňoch. „Práve začínajú prípravné práce na ochranu elekrorozvodov so stavebnými prácami sa začne budúci týždeň,“ uviedol.

Na síslisku Západ by tak malo približne za tri mesiace pribudnúť nové parkovisko v celkovej sume 74 000 eur, ktoré bude mať 41 parkovacích mi­est.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Videli ste ju? V priloženej galérii nájdete prvú knižnú búdku, ktorá sa nachádza v centre nášho mesta.

OBRAZOM: V Spišskej Novej Vsi slávnostne otvorili prvú knižnú búdku
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM