Miroslav Pomajdík Krimi

Výsledok policajných prehliadok v osade? Nakradnuté veci zaplnili celú policajnú garáž

Poriadny úlovok sa podaril policajnej hliadke, ktorá v nedeľu tesne pred piatou hodinou kontrolovala na poli pri obci Lieskovany štyroch mladíkov z Markušoviec. Policajti pri nich objavili množstvo vecí, ktoré pochádzali z trestnej činnosti.

Ilustračný obrázok k článku Výsledok policajných prehliadok v osade? Nakradnuté veci zaplnili celú policajnú garáž
Zdroj: TASR

„Obvinení mladíci, Marián (15), Štefan (14), Jozef (17) a Štefan (20) sa zo soboty na nedeľu v záhradkárskej osade na Cintorínskej ulici v Spišskej Novej Vsi, vlámali do viacerých chatiek, z ktorých odcudzili rôzne elektrické náradie, potraviny, kuchynské potreby, šatstvo, nápoje, televízor a iné veci. Takto spôsobili celkovú škodu pre piatich poškodených za viac ako 1.100,– eur,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva policajného zboru Alexander Szabó.

Z následného vyšetrovania vyplynulo, že zadržaní sa podieľali aj na ďalších minimálne štyroch vykrádačkách, ktoré sa uskutočnili v mesiacoch máj a jún 2013 v rovnakých záhradkárskych osadách. „Spišskonovoveskí policajti vykonali následné previerky v rómskej osade, kde im obvinení dobrovoľne vydali ďalšie veci pochádzajúce z predchádzajúcich krádeží. Policajti takto zaistili množstvo veci ako sekery, náradie, potraviny, rádia, televízory a iné, ktoré zaplnili celú policajnú garáž,“ doplnil Alexander Szabó.

Štvorica už čelí obvineniu z prečinov krádeže, porušovania domovej slobody a poškodzovania cudzej veci. Trom mladistvým v prípade dokázania viny hrozí ročné a plnoletému dvojročné väzenie. Vypátrané veci pochádzajúce z krádeží budú odovzdané majiteľom.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM