Iné športy

Zbierajú jednu medailu za druhou: Parádne úspechy novoveských karatistov, FOTO

Na majstrovstvá sveta sa z Karate klubu IGLOW nominovali v kategórii kumite 6 cvičenci. Ide o najväčší počet nominovaných z celého Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Zbierajú jednu medailu za druhou: Parádne úspechy novoveských karatistov, FOTO
6
Galéria
Zdroj: Karate klub IGLOW

Karatisti z Karate klubu IGLOW zbierajú medaily, kde sa dá a každý rok sa im parádne darí. S niektorými sme vám priniesli rozhovory už aj na našom portáli. Prečítajte si napríklad rozhovor s Marošom Janovčíkom či Zojou Zimnikovalovou.

Darí sa im aj tento rok a počas októbra majú za sebou rôzne súťaže. Ako nás informovala Tatiana Kešeľaková z Karate klubu IGLOW, začiatkom októbra sa v Chorvátsku, v Rijeke, uskutočnil 19. ročník Croatia Open, ktorý bol pre kategórie kadetov, juniorov, U21 zaradený ako nominačný turnaj na Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21 2020 v Ma­ďarsku.

Na tejto súťaži sa zúčastnilo podľa jej slov celkom 269 klubov, 1556 pretekárov z 25 krajín. Slovenský národný tým obsadil zo zúčastnených kluboch 2. miesto. Z Karate klubu IGLOW Spišská Nová Ves sa zúčastnili tejto súťaže šiesti cvičenci a to Zoja Zimnikovalová, Sára Krivdová, Maroš Janovčík, Jakub Černický, Juraj Černický a Dominik Kešeľak. Pričom už spomínaný Maroš Janovčík si odniesol vo svojej kategórii -kumite individual male juniors +76kg zlato a Dominik Kešelák v kategórii kumite individual male cadets –70kg bronz.

Ako doplnila T. Kešeľáková, úspechy Spišskonovoveských karatistov pokračovali aj v Starej Ľubovni, kde sa konala súťaž Ľubovňa Open Cup 2019 na ktorej sa zúčastnili aj 15 zverenci klubu. „Na tejto súťaži si naši 15 zverenci vybojovali celkom 13 medailí, z toho 1 zlatú, 5 strieborných a 7 bronzových,“ ozrejmila.

Slovenský zväz karate pred pár dňami zverejnil nomináciu reprezentantov na Majstrovstvá sveta kadetov, juniorov, U21, Santiago – Chile, ktoré sa budú konať v dňoch 23. – 27. októbra 2019. Na tieto Majstrovstvách sveta sa z celého Slovenska nominovalo celkovo 34 pretekárov karate, z toho je v kata nominovaných 9 pretekárov a v kumite 25 pretekárov.

„Na majstrovstvá sveta sa z Karate klubu IGLOW Spišská Nová Ves nominovalo v kategórii kumite celkom 6 cvičencov klubu. Z nominovaných v kategórii kumite z celého Slovenska má Karate klub IGLOW Spišská Nová Ves najviac nominovaných cvičencov," uzavrela Kešeľáková.

Nominovaní cvičenci na Majstrovstvá sveta z Karate klubu IGLOW Spišská Nová Ves:

  • Kumite kadeti –70kg Dominik Kešeľák
  • Kumite juniorky –59kg Zoja Zimnikovalová
  • Kumite juniorky +59kg Sára Krivdová
  • Kumite juniori –61kg Jakub Černický
  • Kumite juniori –76kg Juraj Černický
  • Kumite juniori +76kg Maroš Janovčík

V priloženej galérii si môžete pozrieť fotky z nominačného turnaja v Chorvátsku.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Novoveskí karatisti zaznamenali úspechy aj na 19. ročníku  Croatia Open
6
Galéria
Zdroj: Karate klub IGLOW
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM