Futbal

Žreb Slovenského pohára vo futbale: Spišská začne až v 2. kole, prehľad zápasov tímov z nášho regiónu

Slovenský pohár – Slovnaft Cup 2015/2016 napíše už svoju 47. kapitolu. Futbalisti FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES poznajú meno súpera, začnú v 2. kole.

Ilustračný obrázok k článku Žreb Slovenského pohára vo futbale: Spišská začne až v 2. kole, prehľad zápasov tímov z nášho regiónu
Foto: Rastislav Búgel

Dvojice, ktoré si zmerajú sily v 47. ročníku Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2015/2016 určil štvrtkový žreb na pôde Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

V minulom ročníku SP – Slovnaft Cupu vošiel do platnosti nový model najvyššej pohárovej súťaže. Do pohára sa tak mohli prihlásiť tímy z ligových súťaží na štyroch najvyšších úrovniach. Tridsaťtri mužstiev Fortuna ligy a 2. DOXXbet ligy vstúpi tento rok do súťaže v 2 kole.

Do novej sezóny Slovnaft Cupu sa prihlásilo spolu 170 tímov. Okrem tímov z dvoch najvyšších súťaží Fortuna liga (12), DOXXbet liga (21) sa doň prihlásilo ďalšie množstvo z regiónov – BFZ (32), ZsFZ (42), SsFZ (44) a VsFZ (19). Športovo-technická komisia SFZ tiež určila termíny zápasov prvý dvoch kôl, 1. kolo sa bude hrať 25. a 26. júla, druhé potom 18. augusta.

2. kolo (18. augusta) – víťazi dvoch za sebou idúcich zápasov vytvoria dvojičku 3. kola – tímy z nášho regiónu

Pokrok SEZ Krompachy – MFK LOKOMOTÍVA ZVOLEN

SP MFK Rožňava – FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES

MŠK Tatran Spišské Vlachy – FK ČaňaFK

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM