Komunálne voľby

Okresná volebná komisia Košice riešila zatiaľ drobné incidenty

Menšími incidentmi sa počas sobotňajších komunálnych volieb zaoberala okresná volebná komisia Košice.

Ilustračný obrázok k článku Okresná volebná komisia Košice riešila zatiaľ drobné incidenty
Zdroj: TASR

Ako pre TASR povedal jej predseda Branislav Kocper, išlo napríklad o prieskum študentov či spisovanie petícií v tesnej blízkosti volebných miestností, ale aj zvýšený počet pozorovateľov vo volebnej miestnosti.

„V mestských častiach Sever a Ťahanovce sme zaznamenali vysokoškolských študentov, ktorí si robili akoby voľby pred voľbami. Priamo pred volebnými miestnosťami dávali voličom krúžkovať mená kandidátov,“ vysvetlil s tým, že cieľom malo byť zistenie, či by voľby dopadli rovnako, ak by boli mená kandidátov na hlasovacom lístku zoradené náhodne a nie podľa abecedy, ako je to v súčasnosti.

Podľa jeho slov sa v blízkosti volebných miestností spisovala aj petícia týkajúca sa zastropovanie dôchodkového veku. „Riešili sme aj drobné problémy s pozorovateľmi, keď sa ich do miestností nahrnulo priveľa,“ dodal.

Ako spresnil, uvedené situácie boli vyriešené napomenutím a rozpustením skupín ľudí, ktoré by mohli narušiť pokojný priebeh volieb. Podľa neho v niektorých prípadoch vypomohli aj príslušníci Policajného zboru.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie