Eva Mikulová Správy

Okúpeme sa toto leto na košických kúpaliskách?, FOTO

Mesto pripravuje na sezónu obe kúpaliska v svojej správe. Mestská plaváreň na Rumanovej by mala privítať návštevníkov skôr ako Červená Hviezda.

Ilustračný obrázok k článku Okúpeme sa toto leto na košických kúpaliskách?, FOTO
11
Galéria

Čaká nás horúce leto a mesto Košice chce otvoriť kúpaliská, ktoré má v správe pre širokú verejnosť. Informoval o tom primátor Košíc Jaroslav Polaček na brífingu, ktorý sa konal v areáli kúpaliska Červená Hviezda.

„Naším cieľom je, aby sme s prichádzajúcim letom a teplom splnili všetky podmienky a pravidlá a mohli sme kúpaliská otvoriť,“ povedal s tým, že pripravujú všetky technické náležitosti tak, aby kúpalisko na Rumanovej v Mestskom parku mohli otvoriť 19. júna a kúpalisko Červená hviezda okolo 29. júna." povedal primátor.

Pozorne sledujú podmienky a opatrenia, ktoré vyhlasuje krízový štáb a hlavný hygienik SR, aby bol pobyt pre návštevníkov na kúpaliskách bezpečný.

„Ak by hlavný hygienik SR povedal, že treba počkať, budeme čakať. Pre nás je dôležité, aby sme boli technicky pripravení, keď sa povie, že ich môžeme otvoriť,“ dodal Polaček.

V tomto roku mesto plánujú začať s avizovaným prepojením kúpaliska Červená hviezda s Mestskou krytou plavárňou. Prekrytie bazénovej časti, resp. prvá fáza by mala byť hotová na jar budúceho roka.

Podľa slov primátora, i keď sú obe kúpaliska v správe mesta, čiže Mestská plaváreň Rrumanová a Červená hviezda dlhodobo stratové, zatiaľ neuvažujú o zvyšovaní vstupného.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie