Eva Mikulová Správy

Oprava cesty od Košíc po Sady nad Torysou sa končí

V prípade, ak bude priaznivé počasie, oprava cesty III. triedy ba mala byť dokončená tento týždeň. S opravou začali v septembri.

Ilustračný obrázok k článku Oprava cesty od Košíc po Sady nad Torysou sa končí
Zdroj: TASR

Košický samosprávny kraj (KSK) začal s opravou cesty III/3410 koncom septembra. Zhotoviteľ prác, spoločnosť Eurovia SK, a.s. 3,5 kilometrový úsek vyfrézoval, aby povrch zarovnal a položil prvú vrstvu mikrokoberca.

Poškodený asfaltér

V priebehu prác však došlo k poškodeniu zariadenia na výrobu asfaltu a spoločnosť Eurovia informovala, že pre pokazený asfaltér a vývoj počasia cestu dokončia až na budúci rok.

„Snažili sme sa nájsť riešenie, aby bola cesta dokončená čo najskôr. Na vozovke ostali po prvej vrstve mikrokoberca viditeľné ryhy a ak by sa mala dokončiť až na budúci rok, je pravdepodobné, že by došlo k jej ďalšiemu poškodeniu. Po konzultácii so zástupcami spoločnosti sa nám podarilo nájsť iné riešenie a pre Euroviu sme zapožičali náhradný asfaltér, vďaka ktorému budú môcť dokončiť pokládku asfaltu,“ informoval predseda KSK Rastislav Trnka.

Dodal, že z prác je potrebné vykonať už len položenie druhej vrstvy mikrokoberca a vyznačiť vodorovné dopravné značenie. „Predpokladáme, že ak bude priaznivé počasie, oprava cesty by mala byť dokončená tento týždeň.“

Kraj opravuje cestu od okresnej hranice Košice mesto – Košice okolie až po stred obce Sady nad Torysou, časť Byster.

Rekonštrukcia by mala stáť približne 200-tisíc eur a financovaná je z rozpočtu KSK.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie