Eva Mikulová Krimi

Otec „nafúkal“ vyše 2 promile a syn napadol policajta

V Poproči pri Košiciach v piatok 17. augusta, policajti večer zastavili miestneho 50 ročného vodiča, ktorý šiel od dedinského pohostinstva. Jeho syn napadol policajta.

Ilustračný obrázok k článku Otec „nafúkal“ vyše 2 promile a syn napadol policajta
Zdroj: TASR

„Vodič sa odmietol podrobiť dychovej skúške. Z uvedeného dôvodu bol vodič obmedzený na osobnej slobode, pričom však kládol aktívny odpor, a tak boli voči nemu v zmysle zákona použité donucovacie prostriedky,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Počas vykonávania služobného zákroku voči vodičovi vozidla, z auta vystúpil jeho 21-ročný syn a bránil policajtom v zákroku.. „Nereagoval ani na výzvy, aby od svojho konania upustil a fyzicky zaútočil na jedného z policajtov. Policajti preto následne použili donucovacie prostriedky aj voči mladšiemu z mužov,“ dodáva L. Ivanová.

Syn aj otec skončili v CPZ

Vodič vozidla po predvedení na obvodné oddelenie Policajného zboru súhlasil s podrobením sa dychovej skúške, ktorej výsledok bol 1,01 mg/l alkoholu v dychu čo je 2,10 promile. Opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu. Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 1 rok. Mladšieho z mužov vyšetrovateľ Policajného zboru obvinil z prečinu útoku na verejného činiteľa a prípad bol realizovaný v tzv. superrýchlom konaní. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM