Správy

Pekelné dusno sa zintenzívni: Pre východ zvýšili výstrahu až na 2. stupeň. Pozrite kedy!

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred vysokými teplotami. Pre východ sa mapa výstrah hrozivo zmenila na oranžovú.

Ilustračný obrázok k článku Pekelné dusno sa zintenzívni: Pre východ zvýšili výstrahu až na 2. stupeň. Pozrite kedy!
3
Galéria

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred vysokými teplotami v stredu od 15.00 do 18.00 h. Vydal výstrahu prvého stupňa pre všetky okresy Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja. Tiež väčšinu okresov Košického a Banskobystrického kraja. Výstraha pred vysokými teplotami platí aj pre niektoré okresy Trenčianskeho a Prešovského kraja.

Extrém na východe

štvrtok 13. júna platí pre Košice výstraha 1. stupňa od 15:00 do 18:00 hod. V okrese Košice sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 – 34 °C. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Okresom Trebišov, Michalovce a Sobrance vyhlásili 2. stupeň výstrahy pred vysokými teplotami, a to až na hranici 35 *C.

Horšie to bude v piatok 14. júna. 2. stupeň výstrahy bude platiť pre celý východ, vrátane Košíc. Trvanie javu: od 15:00 do 18:00 hod. V okrese Košice sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ informuje SHMÚ.

Ilustračné foto, TASR

Výstrahy pred horúčavami na východe
3
Galéria
Zdroj: kosice.dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie