Pekelné dusno sa zintenzívni: Pre východ zvýšili výstrahu až na 2. stupeň. Pozrite kedy!

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred vysokými teplotami. Pre východ sa mapa výstrah hrozivo zmenila na oranžovú.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred vysokými teplotami v stredu od 15.00 do 18.00 h. Vydal výstrahu prvého stupňa pre všetky okresy Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja. Tiež väčšinu okresov Košického a Banskobystrického kraja. Výstraha pred vysokými teplotami platí aj pre niektoré okresy Trenčianskeho a Prešovského kraja.

Extrém na východe

štvrtok 13. júna platí pre Košice výstraha 1. stupňa od 15:00 do 18:00 hod. V okrese Košice sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 – 34 °C. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Okresom Trebišov, Michalovce a Sobrance vyhlásili 2. stupeň výstrahy pred vysokými teplotami, a to až na hranici 35 *C.

Horšie to bude v piatok 14. júna. 2. stupeň výstrahy bude platiť pre celý východ, vrátane Košíc. Trvanie javu: od 15:00 do 18:00 hod. V okrese Košice sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ informuje SHMÚ.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: kosice.dnes24.sk/TASR