Eva Mikulová Správy

Udreli horúčavy. Košice bojujú s teplom rozprašovačmi aj kropiacimi autami, FOTO

Teploty už prekročili 30 stupňov Celzia a na ochladenie a osvieženie ľudí sú pripravené aj mestá. Do ulíc vyslali kropiace autá, ktoré začali polievať centrum Košíc.

Ilustračný obrázok k článku Udreli horúčavy. Košice bojujú s teplom rozprašovačmi aj kropiacimi autami, FOTO
14
Galéria

Kropiace autá sú už od dnešného dňa v centre mesta, a od zajtra aj v mestských častiach. Podľa predpovede počasia budú vysoké teploty nad 30 stupňov Celzia pokračovať zrejme až do konca týždňa. A tak od 11.00 hod. budú kropiace autá na Hlavnej, Alžbetinej a Mlynskej ulici.

Zároveň sa od zajtra, čiže od stredy 12. júna, budú kvôli zníženiu prašnosti polievať aj vybrané hlavné ťahy v mestských častiach Staré mesto, Sever, sídlisko Ťahanovce, sídlisko KVP, sídlisko Dargovských hrdinov, Juh a Západ.

Ochladenie na ulici

Všetci tí, ktorí sa chcú ochladiť aj priamo na Hlavnej ulici, budú môcť počas aktuálnej vlny horúčav zájsť ku kostolu premonštrátov a k Dolnej bráne. Na oboch miestach budú každý deň, počas ktorých majú byť teploty nad 30°C od 10.00 – 18.00 hod., v prevádzke tzv. rozprašovače na princípe vodnej hmly.

Obyvatelia a návštevníci mesta môžu nájsť chládok aj v parkoch, kde sú spustené fontány, ktoré v týchto priestoroch výrazne znižujú teplotu.

Na letnú sezónu sú pripravená aj mestské kúpaliská. Mestská plaváreň, kúpalisko Rumanová v Mestskom parku má naplánované otvorenie na piatok 14. júna. Na sesterské kúpalisko Červená hviezda, ktoré takisto spravuje mestský podnik Tepelné hospodárstvo, zavítajú prví návštevníci 28. júna 2019.

Zdroj: Mesto Košice
Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie