Piešťany nezastavili rozbehnuté Košice: Ich náskok na čele opäť narástol

Košičania chceli na ľade Piešťan potvrdiť dobrú formu z posledných troch stretnutí, no domáci boli jasne proti. Svedčí o tom vyrovnanosť stretnutia ale len do momentu, keď oceliari strelili gól na 2:1. Od toho gólu Košice v zápase jasne dominovali, čo sa prejavilo aj na výsledku 5:1 v ich prospech.

Ilustračný obrázok k článku Piešťany nezastavili rozbehnuté Košice: Ich náskok na čele opäť narástol

Piešťany vstúpili do stretnutia vynikajúco. Už po polminúte ohrozil Hyláka Melichárek, následne hrali domáci až dve presilovky. Pri prvej nastrelil puk pred bránu Holovič, Hylákovi sa zamotal medzi betóny a z bránkovej čiary ho odpálil Deyl. Košičania o sebe dali vedieť Marcinkom, ktorý prvýkrát na Tomeka ešte nevyzrel. Nepodarilo sa mu to ani v presilovke, ktorú Košičania hrali, ale v 17. minúte sa už tešil, keď Sojčík vybojoval puk pri mantineli a Marcinko sa presadil aj cez dvojicu brániacich hráčov, aj cez Tomeka – 0:1.

V rozpätí 25. až 28. minúty zavreli domáci hostí, Hylák musel riešiť šesť striel a ďalšie dve skončili na konštrukcii brány, ale skóre sa nemenilo. Na opačnej strane si Tomek poradil so strelou Bartoša a Biceka. V 34. minúte našiel Bartánus zadovkou Peška, jeho strelu Hylák vyrazil iba do korčule brániaceho hráča, odkiaľ sa puk odrazil k Drgoňovi a ten v hre 4 na 4 vyrovnal. Okamžite po góle hrali Košičania presilovku, Macejko nahodil puk pred bránku a Nagy šikovným tečom prinavrátil Košiciam vedenie – 1:2.

V záverečnej časti Košičania umnou hrou držali domácich na dištanc a nedovolili im prakticky nič. V 50. minúte hrali hostia presilovku, puk od modrej nahodil Klouček, od Valábika sa odrazil k Macejkovi a ten s prehľadom zvýšil na 1:3. V 59. minúte odvolali domáci pri presilovke brankára, puk na modrej stratil Melichárek a Sojčík nemal problém – 1:4. V 60. minúte Košičania dorazili domácich aj piatym gólom, keď si Tomeka vychutnal aj Bicek – 1:5.

Hlasy trénerov:

Milan Klement, tréner Piešťan: „V úvode sme predvádzali dobrý hokej. Po inkasovanom góle sme sa dostali do útlmu. Pred vyrovnávajúcim gólom sme hostí zavreli, nakoniec vyrovnali, ale od gólu na 1:2 sme nehrali tak, ako sme si predstavovali. V záverečnej časti nás Košice k ničomu nepustili. Hostia zvíťazili zaslúžene.“

Anton Tomko, tréner Košíc: „Tento zápas mal veľmi dobrú kvalitu. Hral sa rýchly dynamický hokej. Obe mužstvá sa snažili o nátlakovú hru a myslím si, že diváci si prišli na svoje. My sme rýchlo odpovedali na vyrovnávajúci gól a od tohto momentu sme mali navrch. V tretej tretine sme nepustili súpera k ničomu a okrem vylúčenia sme nespravili ani žiadnu chybu. Bol to jeden z našich najlepších výkonov na ľade súpera.“

Piešťany – Košice 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Góly: 34. Drgoň – 17. Marcinko, 34. Nagy, 50. Macejko, 59. Sojčík, 60. Bicek. Vylúčenia: 4:4, navyše Marcinko (Košice) 10 min nešp. správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Junek, Šefčík, 1620 divákov