Počas sviatkov sa chystá celoeurópska dopravná akcia: Vieme, na čo si policajti posvietia!
Cez Veľkonočné sviatky si treba dať pozor aj na zvýšený počet policajných hliadok na cestách v našom kraji, lebo práve prebieha celoeurópska policajná akcia, ktorá potrvá až do utorka.
Ako upozornili muži zákona, dopravní aj poriadkoví policajti sa zamerajú na kontrolu dodržiavania zákazu požívania návykových látok a kontrolu dodržiavania najvyššej dovolenej rýchlosti jazdy.
Polícia očakáva pred, počas aj po sviatkoch zvýšenú intenzitu premávky. Vodiči sa preto musia pripraviť na zvýšený počet hliadok najmä na hlavných cestných ťahoch, nehodových úsekoch a miestach, individuálne v každom kraji.
„Prítomnosť polície na cestách však bude mať aj preventívny charakter, v prípade potreby budú policajti riadiť a usmerňovať premávku na miestach so zhustenou premávkou,” povedala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Foto: ilustračné