Eva Mikulová Rôzne

Poďte na dožinkové slávnosti v Trebišove, autobusom z Košíc

Podujatie s názvom Chlebom a vínom patrí medzi Top akcie Terra Incognita. Čaká vás bohatý program a tiež degustácia kvalitných tokajských vín.

Ilustračný obrázok k článku Poďte na dožinkové slávnosti v Trebišove, autobusom z Košíc
Zdroj: Region turizmus

Na konci žatvy si naši predkovia tradične spravili dožinkové slávnosti. Práve na túto tradíciu, dnes už známu snáď len z rozprávania prastarých rodičov, nadväzuje TOP podujatie Chlebom a vínom v Trebišove.

Všetkým návštevníkom ponúka zaujímavý program, počas ktorého môžu spoznať tradičné postupy výroby chleba a vína, ale aj remeselnícke zručnosti, ktoré sú už v dnešnej dobe skôr raritou a súčasťou programu je aj ochutnávka tokajských vín. A keďže dožinky mali pôvodne silný náboženský podtón, súčasťou tých trebišovských je aj ďakovná bohoslužba za úrodu.

Ako sa vyrába chlieb

Súčasťou dožinkového podujatia Chlebom a vínom je aj expozícia Múzea a kultúrneho centra južného Zemplína. Spoznajte poľnohospodárske stroje a mechanizmy, aké sa používali na obrábanie pôdy či výrobu chleba kedysi a porovnajte si ich s tými najmodernejšími.

Okrem trebišovského kaštieľa odporúčame počas podujatia vidieť aj Mauzóleum Andrássyovcov a mestský park v Trebišove, ktorý bol koncom 19. storočia považovaný za najkrajší v celom Uhorsku.

Odchod na výlet je v sobotu 18. augusta pred Jumbo centra v Košiciach o 12:30. Plánovaný návrat je o 22:00.

Čo vás ešte na výlete čaká?

Vyhliadková veža v Malej Tŕni Degustácia vína v gazdovských pivniciach vo Veľke Tŕni.

Ceny lístkov zahŕňajú prepravu a všetky vstupy:

Základná cena s degustáciou vína – 25 eur Dieťa (3–18 rokov) – 9 eur Dospelý bez degustácie vína – 10 eur

Lístky si môžete kúpiť online alebo v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie