Eva Mikulová Správy

Poďte sa zabaviť na letnú pláž na Terase, začíname stavaním hradov z piesku, FOTO

Letný projekt: Beach Plaza Terasa na najväčšom košickom sídlisku prináša tento rok niekoľko noviniek. Štartuje už túto sobotu 4. júla.

Ilustračný obrázok k článku Poďte sa zabaviť na letnú pláž na Terase, začíname stavaním hradov z piesku, FOTO
3
Galéria
Zdroj: MČ Košice Západ

Aj tento rok si veľká „beach“ na Terase vyžiada viac ako 100 ton piesku, ktorý na námestí v centre košického Západu pred OC Galéria vytvorí priestranstvo určené predovšetkým na letné plážové športy a sprievodné aktivity.

Plážový volejbal

Medzi TOP podujatia tohto leta, a to nielen na Terase ale i v celých Košiciach, nepochybne budú patriť „áčkové“ Majstrovstvá SR v plážovom volejbale v dňoch 25. – 26. júl, či Východoslovenský pohár v tomto olympijskom športe v polovici júla.

Aj ďalšie víkendy letných prázdnin budú venované aktívnej zábave. Najmä ženská časť návštevníkov sa môže tešiť na jedinečný 3-hodinový maratón fitness disciplín.

„Úplný úvod projektu bude pariť deťom a ich rodičom už túto sobotu 4. júla, kedy si svoje zručnosti zmerajú v tradičnom stavaní pieskových hradov. Nebudú chýbať ani detské atrakcie, nafukovadlá, maľovanie na tvár či súťaže a odmeny pre aktívne deti a rodinky“, pozýva starosta košickej Terasy, Marcel Vrchota.

Letný projekt na Terase bude „finišovať“ až v polovici augusta, kedy sa bude konať obľúbený veľký pivný festival.

„Počas divadelných utorkov sme sa rozhodli pre dvojnásobnú dávku zábavy, a to najprv pre deti a rodinky v podaní Uja Ľuba s rozprávkami, a hneď potom aj pre dospelých divákov v podobe komédií. Stredajším večerným premietaniam bude predchádzať pravidelné zumbovanie v piesku a prvý augustový víkend plážový volejbal nahradí čoraz populárnejší 3×3 basketbal na troch profesionálnych ihriskách, ktoré nahradia pieskovisko na prelome mesiacov“, informuje šéf kultúry a športu, Dominik Béreš.

Kompletný program Beach plaza Terasa nájdete na oficiálnej stránke MČ Košice – Západ.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM