Silvia Karasová Krimi

Pojednávanie vo veci mafiánskych vraždách pokračuje. Dnes vypovedal kľúčový svedok!

Ako sme vás už informovali, v týchto dňoch prebieha v košickej väznici prísne strážené súdne pojednávanie so špeciálnymi bezpečnostnými opatreniami. Traja obžalovaní sú obvinení z krutých mafiánskych vrážd.

Ilustračný obrázok k článku Pojednávanie vo veci mafiánskych vraždách pokračuje. Dnes vypovedal kľúčový svedok!
Foto: Zuzana Jakubičková

Na pondelkovom procese všetci traja obvinení, na čele s údajným bývalým šéfom zemplínskeho podsvetia Branislava A., svorne tvrdili, že sú nevinní a spochybnili tak tvrdenia prokuratúry.

Dnes proti nim vypovedal chránený svedok – Nikola Pajdič, ktorý uviedol, že do zločineckého gangu pod velením Branislava A. patril od roku 2000 až do svojho odsúdenia v roku 2006. Na súde vypovedal: „V tejto skupine sa robilo všetko, úžery, výpalníctva, vydierania, lúpežné prepadnutia, vraždy. Jednoducho, čo prišlo.“

Pajdič si momentálne odpykáva 23 rokov za mrežami a vypovedať sa rozhodol podľa vlastných slov preto, že už má dosť krivých výpovedí a zároveň si myslí, že rodiny ich obetí si zaslúžia vedieť pravdu: „Zaslúžia si to rodiny, aby si vedeli pochovať príbuzných, ktorých sme zabili.“ povedal.

Obžalovaní Branislav A. (34), jeho brat Erik A. (37) a Štefan F. (44) sú obvinení na tomto procese z dvoch vrážd, konkrétne zo zavraždenia Jaroslava Baláža z februára 2001 a Ivana Skapinyeca z februára 2003.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM