Eva Mikulová Samospráva

Polaček je so svojou prácou pre Košice spokojný. Na TOTO je najviac hrdý!

Verejný odpočet svojej ročnej činnosti predniesol primátor Jaroslav Polaček v utorok 17. decembra v Kunsthalle. Prišlo si ho vypočuť zopár občanov.

Ilustračný obrázok k článku Polaček je so svojou prácou pre Košice spokojný. Na TOTO je najviac hrdý!
Zdroj: Mesto Košice

Priznal aj chyby

Primátor Jaroslav Polaček tvrdí, že počas tohto roka urobil spolu so svojím tímom pre Košice veľa dobrého. Uznal tiež, že došlo aj k niekoľkým chybám, ktoré vyplynuli najmä z nedostatočnej komunikácie. Informuje o tom magistrát mesta na svojej webovej stránke.

„Za najväčší úspech považujem to, že sa nám podarilo zastaviť korupciu a rozkrádanie. Pred voľbami som tvrdil, že pravidlá musia platiť pre všetkých a som rád, že sa to konečne začalo dodržiavať. Takisto sme pretrhali všetky netransparentné väzby alebo rodinkárstvo,“ povedal.

Spomenul aj transparentné výberové konania, vďaka ktorým podľa neho ušetrili státisíce eur.

Za ďalšie pozitíva svojho ročného pôsobenia vo funkcii považuje obnovu výberu parkovného mestom, zastavenie odpredaja mestských bytov, prevzatie verejného cintorína a krematória do správy mesta.

Aj finančnú stabilizáciu Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) a zvýšenie platov jeho zamestnancov.

Presvedčil občanov?

Pripomenul i dokončenie výstavby nájomných bytov, reformu mestskej polície, nastavenie nového systému obnovy športovej infraštruktúry, vyššiu pomoc mesta pre ľudí v núdzi, mládežnícky šport a iné.

V súvislosti so zvyšovaním cestovného zdôraznil, že tarifa sa pre časové cestovné lístky pre deti, seniorov a zdravotne postihnutých občanov nemenila.

Pri výčitkách na výšku jeho platu Polaček uviedol, že spomedzi ôsmich krajských miest je len piaty najlepšie zarábajúci primátor. Tvrdí, že plat je primeraný množstvu jeho práce, rozhodnutí a zodpovednosti.

Mrzí ho, že poslanci nepodporili návrh, aby mesto dalo vykonať forenzné audity v oblasti nákupu autobusov, električiek, modernizácii električkových tratí a predaja minoritného podielu akcií spoločnosti Kosit.

Prítomní občania mu však vytkli chaos v parkovaní, útlm športu a iné nedostatky v meste.

Zdroj: kosice.dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM